Gönül Dağı Zahide

Gönül Dağı Zahide

Cumartesi günleri TRT 1 kanalında seyirci ile buluşan Gönül Dağı dizisi oldukça sevilen bir dizidir. Gönül Dağı dizisi bozkırda çekilen, kişiler üzerinden Anadolu halkını konu alan bir dizidir. Eskişehir’de geçen dizi konu ile mekân ilişkisini seyirciye etkili bir şekilde yansıtmaktadır.

“Gedeli” adındaki bir kasabada geçen dizi, bu kasabada yaşayan üç kuzenin hikâyesini anlatmaktadır. Gönül Dağı Zahide karakteri hakkında seyircilerin ve hayranların merak ettikleri…

Gönül Dağı Zahide karakterini oyuncu Ecem Nur Özkaya canlandırmaktadır. Gönül Dağı dizisindeki Zahide kimdir? Sorusu hayranları için merak konusu olmuştur. Ecem Nur Özkaya 25 Haziran 1988 tarihinde dünyaya geldi. İstanbul doğumlu sanatçı Ecem Nur Özkaya, lisans eğitimini Maltepe Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde okuyarak sektöre giriş yapmıştır.

TRT 1’de yayınlanan Zengin Kız Fakir Oğlan dizisi ile tanınırlığı artmıştır. Zengin Kız Fakir Oğlan, Fox TV’de yayınlanmaya devam etmiştir. Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinde oynadığı ‘Biricik’ karakteriyle halk tarafından benimsendi ve bilinirliği arttı. 2012-2015 yılları arasında bu karakteri oynamaya devam etmiştir.

İlginizi Çekebilir: Gönül Dağı Asya 

Kartallar Yüksek Uçar dizisi ile 2007 yılında ekranlarda ilk kez kendini göstermiştir. Güzelliği ve oyunculuğu ile izleyenlerin sevgisini kazanan ünlü oyuncu 23. Sadri Alışık Ödüllerinde Tiyatro alanında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü almıştır. Oyuncunun başarılarının yanı sıra özel hayatı da merak edilmektedir.

Gönül Dağı Zahide gerçek hayatta kiminle evli? Sorusu merak edilen konulardan bir tanesidir. Ecem Nur Özkaya 2010–2019 yılları arasında Mustafa Üstündağ ile evlidir. 9 yıllık uzun evliklerinin ardından çift, beklenmedik bir şekilde 2019’da boşanmıştır. Evlilikleri sırasında oğulları Ahmet Kaan Üstündağ’ı dünyaya getirmişlerdir.

Gönül dağı Zahide’nin kocası kimdir? Gönül dağı Zahide’yi canlandıran oyuncu Ecem Nur Özkaya’nın eski eşi Mustafa Üstündağ, 11 Şubat 1977’de Karabük’te doğmuştur. Sektörde ünlü bir isim olan Mustafa Üstündağ 46 yaşındadır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünde eğitimini tamamlamıştır.

Kurtlar Vadisi Murat’ı canlandıran Mustafa Üstündağ, pek çok projede yer alan bir isimdir. Mustafa Üstündağ, Çukur dizisinde 2017’de konuk oyuncu olarak Kahraman Koçovalı karakterine hayat vermiştir. 2018-2020 yılları arasında ise Boran Kayalı karakteri ile Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde oynamıştır.

Genç yaşta kariyere atılan Ecem Nur Özkaya, Kanal D’de Hayat Şarkısı isimli dizide 2016-2017 yılları arasında oynamıştır. Bu dizide ise Melek karakterini canlandırmıştır. Aynı zamanda Kartallar Yüksek Uçar (2007), Havalimanı/İyi Uçuşlar (2008), Cümbür Cemaat Aile (2010), İffet dizilerinde de başarısını göstermiştir. Peki, Gönül Dağı Ecem Özkaya kaç yaşında? 25 Haziran 1988’de doğan Ecem Nur Özkaya 34 yaşındadır.

Gerçek hikâyeleri barındıran Gönül Dağı dizisi seyircileri etkileyen diyalogları ile geniş bir seyirci kitlesi oluşturmaktadır. Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde çekilen dizideki Divane karakterinin hikâyelerinin Osmanlı döneminden hikâyelerden esinlenildiği söyleniyor.

Gönül Dağı Zahide’nin Hikâyesi Gönül Dağı’nın 6. Bölümünde yer alan Zahide’nin monoloğundan oluşmaktadır. Gönül Dağı Zahide’nin “Ana, ben geldim…” dediği sahne ile birlikte anne olma kavramı üzerinde durmuştur. Bu sahne ile seyirciye duygusal anlar yaşatarak hikâyesini anlatmıştır.

Pek çok çocuk oyuncunun yer aldığı kadroda Sedef karakteri de yer almaktadır. Gönül dağı Zahide’nin kızı Sedef karakteridir. Sedef karakterini canlandıran çocuk oyuncu ise Beril Karademir’dir. Çocuk oyuncu Beril Karademir 2011’de Ankara’da dünyaya gelmiştir. Beril Karademir, Sincan Kazım Karabekir İlkokulu’nda öğrencidir.

Yetenek Evi- Sahne Sanatlarında oyunculuk eğitimi sayesinde Beril Karademir, oyunculuğu ile izleyenleri etkilemiştir. Gönül Dağı dizisinde Sedef karakteri babasını çok sevmektedir. Fakat babası onu ziyarete gelmemektedir. Bu uzaklık Sedef’i dizi süresince çok üzmektedir. Çocuk oyuncu Beril Karademir’in henüz Gönül Dağı dizisi dışında oyunculuk yaptığı bir proje olmamıştır.

 

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Alanyaya gemiyle 393 turist geldi

Alanya’ya gemiyle 393 turist geldi

Alanya'da Gazze protestosu

Alanya’da Gazze protestosu