Hemşirelerin mezuniyet sevinci

Hemşirelerin mezuniyet sevinci

ANTALYA, (DHA) – AKDENİZ Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi 2023-2024 eğitim- öğretim yılı mezunlarının yemin töreni gerçekleştirildi.

Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi 2023-2024 eğitim- öğretim yılı mezunlarının yemin töreni, Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Törene Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Antalya İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Evren Ekingen, Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Özer, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. İlkay Boz, Doç. Dr. Kerime Bademli, Türk Hemşireler Derneği Antalya Şubesi Genel Sekreteri Büşra Nur Temur, akademisyenler, mezun olan hemşireler ve aileleri katıldı.

199 ÖĞRENCİMİZ BUGÜN HEMŞİRELİK MESLEĞİNE ADIM ATIYOR

Mezun öğrencilerin ailelerine teşekkür ederek sözlerine başlayan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, “Hemşirelik Fakültemizin sekizinci dönem mezunları, bugün mesleğe adım atıyor. Yemin törenimizde bunun gururunu taşıyoruz. Birazdan hepsi bu mesleğin mensupları olarak ileriki günlerde görev yerlerine gitmek üzere hazır olacaklar. 199 öğrencimiz bugün hemşirelik mesleğine adım atıyor” dedi.

SAĞLIK HİZMETLERİ İNSANA DOKUNAN BİR ALANDIR

Antalya İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Evren Ekingen ise, “Sağlık hizmetleri insana dokunan, hayat kurtaran ve topluma umut veren bir alandır. Hemşirelik mesleği ise bu hizmetlerin en vazgeçilmez unsurlarından biridir. Sağlık sektöründe görev yapan herkes gibi sizler de mesleğimizin getirdiği sorumlulukların bilincinde olarak etik değerler çerçevesinde bireysel bilgiye dayanan ve insana saygın bir şekilde hizmet edeceksiniz. Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’nin değerli öğretim üyelerine, öğrencilerimizi yetiştiren tüm hocalarımıza bu kutsal mesleğe yeni neferler kazandırdıkları için teşekkür ediyorum. Sevgili mezunlarımıza geleceğinizin aydınlık yolunuzun açık olmasını diliyorum” diye konuştu.

PEK ÇOK EĞİTİM YÖNTEMİNE MARUZ KALDINIZ

Hemşirelik Fakültesi’nin sekizinci döneminde 199 mezun verdiğini kaydeden Dekan Prof. Dr. Zeynep Özer, şunları söyledi:

“Dört yıllık eğitim sürecinizde sizler birbirinden farklı pek çok eğitim yöntemine maruz kaldınız. Yüz yüze eğitim, online eğitim, online sınav gibi pek çok süreci başarılı bir şekilde tamamlayarak bugün Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden biri olan Akdeniz Üniversitesi’nden üniversitemizin önemli fakültelerinden olan Hemşirelik Fakültesi’nden mezun olmanın haklı gururunu yaşadığınızı düşünüyorum.”

Dekan Özer, öğrencileri mezun oldukları için tebrik ederken emeği geçen akademisyenlere teşekkür etti. Konuşmaların ardından mezunlara Hemşirelik Yeminleri, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. İlkay Boz, Doç. Dr. Kerime Bademli tarafından yaptırıldı. Yeminlerin ardından belgeler akademisyenler tarafından takdim edildi. Mezunlar keplerini fırlatarak mezuniyet coşkusu yaşadı. (DHA)

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Şampiyon kızlar Başkan Uysalı ziyaret etti

Şampiyon kızlar Başkan Uysal’ı ziyaret etti

Kepezde Mobil Atık Getirme Merkezleri yenilendi

Kepez’de ‘Mobil Atık Getirme Merkezleri’ yenilendi