Hilmi Cem İntepe kimdir?

Hilmi Cem İntepe kimdir?

Gerçek adı: Hilmi Cem İntepe
Doğum tarihi: 19 Mayıs 1992
Doğum yeri: İstanbul
Boyu: 1.78 cm
Kilo: 70 kg
Burcu: Boğa
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali: Bekar
Meslek: Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın.

Hilmi Cem İntepe nereli? Kaç yaşında?

Hilmi Cem İntepe kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Hilmi Cem İntepe oynadığı diziler, filmler? Hilmi Cem İntepe sevgilisi? Hilmi Cem İntepe filmler ve TV şovları? Hilmi Cem İntepe Survivor yarışmasına ne zaman katıldı? Hilmi Cem İntepe kısaca hayatı ve biyografi bilgileri kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Hilmi Cem İntepe hayatı ve biyografisi

Hilmi Cem İntepe Türk yarışmacı, dansçı, dizi ve sinema oyuncusudur. 2013 yılında katıldığı Survivor Ünlüler ve Gönüllüler yarışmasına katılması ile tanındı. Ardından dizi ve sinema filmlerinde rol almaya başladı. Hilmi Cem İntepe televizyon ekranlarında ilk kez Yetenek Sizsiniz yarışması ile yer aldı.

Hilmi Cem İntepe 19 Mayıs 1992 yılında Muğla Menteşe’de dünyaya geldi. Annesi ve babası da öğretmen olan Hilmi Cem İntepe eğitim hayatı Muğla’da başladı. Çocukluk yıllarında dans ve akrobasiye ilgi duymaya başladı. Yabancı diller üzerine eğitim alarak çocuk yaşlarda İngilizce ve Rusça öğrendi. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitimine Muğla üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’nda sürdürdü.

Günümüzde hayatını Bodrum’da sürdüren Hilmi Cem İntepe Muğla’da  “Allstar Dance Academy” dans ve spor okulunun hem kurucusu hem de sahibidir. Kendi okulunda dans ve eğitmenlik de yapan Hilmi Cem İntepe medya dünyası ile ilk defa Acun Ilıca’nın sunduğu “Yetenek Sizsiniz” yarışmasına katılarak adını duyurdu. Burada yolları Acun Ilıcalı ile kesiştikten sonra Survivor yarışmasına katılan genç oyuncu ve yarışmacı 2013 yılında Survivor yarışmasını kazanan ve şampiyona olan isim oldu. Yarışmadan birincilik ödülü ile döndükten sonra dizi ve filmlerde rol almaya başladı.

Hilmi Cem İntepe kameraların karşısına ilk kez 2013 yılında  “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde “Yavuz” karakterine hayat vererek adım attı. 2014 yılında “Çılgın Dersane 4 Ada” filmi ile ilk kez beyazperde de yer aldı.  “ Stajyer Mafya, Bodrum Masalı, Çalıkuşu, Hürkuş: Göklerdeki Kahraman, Tek Yürek, Ya İstiklal Ya Ölüm” ve 2020 yılında yeni dizisi “Maria ile Mustafa” dizisinde “Mustafa” rolüne hayat veren Hilmi Cem İntepe 2015 yılında “Survivor All Star’da 3’üncü, 2018 yılında ekranlara gelen “Survivor 2018 All Star” yarışmasında ise 4’üncü oldu. 2018 yılında “Exatlon Romania” kadrosunda da yer alan Hilmi Cem İntepe bekar olup dizi ve film çalışmalarına devam etmektedir.

Hilmi Cem İntepe katıldığı yarışmalar

 • 2018 Survivor 2018: Ünlüler – Gönüllüler – 4.
 • 2018 Exatlon Romania
 • 2015 Survivor All Star – 3.
 • 2013 Survivor Ünlüler-Gönüllüler – Şampiyon

Hilmi Cem İntepe dizileri ve filmleri

Hilmi Cem İntepe oynadığı diziler? Hilmi Cem İntepe hangi dizilerde oynadı? Yeni dizisi tüm filmleri aşağıda güncel olarak yer almaktadır.

 • 2020 – Maria ile Mustafa (Mustafa) (TV Dizisi)
 • 2020 – Ya İstiklal Ya Ölüm (TV Dizisi)
 • 2019 – Tek Yürek (Yiğit) (TV Dizisi)
 • 2017 – Hürkuş: Göklerdeki Kahraman (Vecihi Hürkuş) (Sinema Filmi)
 • 2016 – Bodrum Masalı (Kelebek) (TV Dizisi)
 • 2014 – Çalıkuşu (Ahmet Somers Yusuf )(TV Dizisi)
 • 2014 – Stajyer Mafya (Birol)(Sinema Filmi)
 • 2014 – Çılgın Dersane 4 Ada (Sinema Filmi)
 • 2013 – Muhteşem Yüzyıl (Yavuz) (TV Dizisi)

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Burak Yamantürk kimdir?

Burak Yamantürk kimdir?

Ezgi Çelik Kimdir?

Ezgi Çelik Kimdir?