İmamoğlu kurultayın divan başkanı olacak

İmamoğlu kurultayın divan başkanı olacak

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partinin 4-5 Kasım’daki kurultayı öncesi “Değişim” çıkışıyla gündeme gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Ahlatlıbel’de bir araya geldi. İki isim bir saatlik görüşmenin ardından bir açıklama yapmadan oradan ayrıldı. Görüşmenin sakin bir havada geçtiği kaydedildi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, görüşmede İmamoğlu’nun kurultayda divan başkanlığı yapması gündeme geldi. Parti kaynaklarının paylaştığına göre; bu teklif geçen hafta Kılıçdaroğlu tarafından İmamoğlu’na iletildi. İmamoğlu da konuyla ilgili yüz yüze görüşmek için Ankara’ya geldi.

İmamoğlu’nun teklifi kabul ettiği belirtilirken, konuyla ilgili net bir açıklama yapılmadı. Kurultayı yöneten makam divan başkanlığı olduğu için parti adına bu konum büyük bir önem taşıyor.

Kılıçdaroğlu’na yakın isimler “değişim” çıkışıyla gündeme gelerek bir taraf belli eden İmamoğlu’na bu makamın önerilmesiyle ilgili “Genel başkan CHP’lilerin hiçbirini ayırmaz. Görev verilen herkesin görevini en iyi şekilde yapacağını da bilir. Daha önce büyükşehir belediye başkanları divan başkanlığı yapmıştı. En büyük şehrimizin başkanının da divan başkanı olarak düşünülmesi doğaldır” yorumunu yapıyor.

Ancak parti kulislerinde genel merkez kanadının Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu’na bu önerisinden rahatsız olduğunu bilgisi konuşuluyor. Bu önerinin genel merkez adına “Kaybediyoruz” algısı oluşturduğu için kötü göründüğünü söyleyenler bulunuyor. Bir yandan da mevcut yönetimden isimler, Kılıçdaroğlu’nun bu tavırla “demokratik bir tutum sergilediğini” savunuyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
THY uçakları neden kalkamadı?

THY uçakları neden kalkamadı?

‘Kaç kiloyuz öğrenmek istiyoruz’

‘Kaç kiloyuz öğrenmek istiyoruz’