İsmail Gökgez kimdir?

İsmail Gökgez kimdir?

Gerçek adı: İsmail Gökgez
Doğum tarihi: 1996
Doğum yeri:  Ordu
Boyu: Bilinmiyor
Kilo:  Bilinmiyor
Burcu:  Başak
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali: Bekar
Meslek: Gazeteci, Yazar
İnstagram hesabı için tıklayın.

İsmail Gökgez kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

İsmail Gökgez kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu, sevgilisi, genç gazeteci İsmail Gökgez hayatı ve biyografi bilgileri kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

İsmail Gökgez İsmail Gökgez hayatı ve biyografisi

İsmail Gökgez Türk gazeteci ve yazar. Yalova Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Türkiye’de ünlü sanatçılarla gerçekleştirdiği röportajlarla tanınmaktadır. Kültür sanat alanında çalışmalarını gerçekleştiren İsmail Gökgez’in ulusal gazete ve dergilerde, internet haber portallarında yayınlanmış onlarca özel röportajı bulunmaktadır.

İsmail Gökgez 1996 yılında Ordu’da dünyaya geldi. Lise yıllarında Bilişim Teknolojileri ve Web Tasarımı alanında eğitim aldı.  Lise eğitimini farklı lokasyonlarda tamamladı. Lise öğrenimine ilk 2 yıl Düzce Akçakoca’da Akçakoca Ticaret Meslek Lisesi’nde ve son 2 senesini ise Kocaeli Suadiye Yıldız Entegre Ticaret Meslek Lisesi’nde tamamladı. Lise sıralarında birden fazla kompozisyon yarışmasına katıldı. Lise stajını Kartepe Belediyesi Basın Yayın Departmanı’nda yapan İsmail Gökgez liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitimine Yalova Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İletişim Sanatları lisans bölümünde devam etti.

Medya ve gazetecilik kariyerine ilk stajyer olarak NTV’de “Hikayem Var” adlı programda başladı. Daha sonra A Haber, Sabah Gazetesi ve A Gaste internet sitesinin Yalova Temsilciliği’ni yaptı. Üniversite 3’üncü sınıfta Röportaj Teknikleri adlı derste istenen final ödevi sayesinde Ajda Pekkan, Tarkan ve daha birçok ismin vokalisti olan, solist Murat Aziret’le röportaj yaptı. Liseden beri gazeteci olmak isteyen ve yazmayı çok seven İsmail Gökgez Ömür Gedik, Metin Arolat gibi ünlü simalarla röportaj yapma şansına erişmiş, röportajlarını ilk olarak Yalova’nın en eski yerel gazetesi olan Haberci’de yayınlamıştır. Nadide Sultan, Ayla Çelik, Elif Kaya, Öykü Gürman, Leman Sam, Tuğba Yurt, Gökhan Türkmen, Seçil, Reyhan Karaca, Onur Mete, Eflatun, Yonca Lodi, Fulden Uras, Gülden Karaböcek, Rojin, Altay, Sibel Tüzün, Zeynep Dizdar gibi ünlü isimlerle yüz yüze 30’dan fazla röportaj yaptı.

Kendi çabalarıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki yerel dergilere ulaşan Gökgez, röportajlarını dergilerde yayınlatma teklifinde bulunmuş ve talebi kabul görmüştür. İzmir’deki Mavişehir ve Mega Life, Antalya’daki Female ve Vivente, Ankara’da You Media Works, Aydın’da İncir Life, Eskişehir’de Kırmızı Magazin, İstanbul’da Rumeli Magazin Blue, New Life ve Gece Sosyetesi adlı çeşitli dergilerin kapaklarında ve içeride röportajlarına yer verilmiştir. Türkiye Life, Onur Akay Medya, turkpopmuzigi.com, Milliyet Blog, YÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi.com, Sosyete Alemi gibi birçok sitede yazarlık yapmıştır.

2018 yılında mezun olan İsmail Gökgez, Yalova’da 4 ay çağrı merkezinde çalıştıktan sonra bir iş teklifi alması üzerine bütün riskleri göze alarak İstanbul’a yerleşmiş ve Ataşehir’de bir menajerlik şirketinde çalışmıştır. Sonrasında Etiler’de bir PR şirketine geçiş yapan Gökgez, asistanlık yapmış ve burada Selen Görgüzel, Hamdi Alkan, Aslı Hünel, Bülent Serttaş, Barış Murat Yağcı, Kuşum Aydın, Meral Kaplan, Soner Sarıkabadayı gibi isimlerle çalışmıştır. Şu an Beylikdüzü’nde tek başına yaşamaktadır. Beylikdüzü’nün yerel gazetesi olan Damga Gazetesi’nde hafta içi 5 gün müzik magazin kültür ve sanat yazdığı bir köşesi vardır.

Mavişehir Dergisi, You Media Works ve Gece Sosyetesi gibi dergilere hala röportaj göndermektedir. Öğrenmenin sınırsız olduğunu düşünen İsmail Gökgez, Eylül ayında Anadolu Üniversitesi ikinci üniversite kapsamında Felsefe lisans bölümüne kaydolmuştur.

2019 yılının son ayında İstanbul Güngören’de Tuncay Azaphan Meslek Lisesi Gazetecilik bölümü öğrencileriyle bir araya gelen İsmail Gökgez 23 yaşında ilk seminerini vermiştir.  Başarılı genç gazeteci 2020 yılında medya sektöründeki 5. yılına girecektir.

İsmail Gökgez fotoğrafları

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Başkan Esen yangın bölgesinde

Antalya Haberleri: Başkan Esen yangın bölgesinde

Antalyaspor, son hazırlık maçını Erzurumspor ile oynayacak

Antalya Haberleri: Antalyaspor, son hazırlık maçını Erzurumspor ile oynayacak