Kaş Haberleri: Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası başladı

 

Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA)- DÜNYA Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) tarafından düzenlenen Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası ve Kaş Başka Dünya Kupası, Antalya’nın Kaş ilçesinde başladı.

Bu yıl 6’ncısı düzenlenen Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun ev sahipliği yaptığı Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası, Kaş Başka Dünya Kupası yarışları ile başladı. CMAS ve Türkiye Sualtı Sporları tarafından düzenlenen Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası yarışları 1-8 Ekim tarihleri arasında İnceboğaz Plajı’nda yapılacak. Şampiyonanın açılış töreni 1 Ekim günü Kaş Cumhuriyet Alanı’nda yapılacak. Kaş Başka Dünya Kupası yarışları ise dün başladı. İlk gün yarışlarına, farklı ülkelerden 27’si kadın toplam 75 sporcu katıldı. Kaş Başka Dünya Kupası yarışlarının ilk gününde Türk Erkek Milli Takımı sporcularından Rüstem Derin, sabit ağırlık çift palet dalında (CW – BF), daha önce kendisine ait olan 85 metrelik Türkiye rekorunu 94 metreye dalarak, yeniledi. Yarışmalarda kadınlar CNF dalında 65 metre ile Avustralya’dan Amber Baurke, erkeklerde 75 metre ile ABD’den Alex Linas, kadınlar CNF dalında 91 metre ile İtalya’dan Simona Auteri, erkeklerde 121 metre ile İtalya’dan Davide Carrera birinci oldu. CWT – BF dalında kadınlarda 84 metre ile ABD’den Enchante Gallardo, erkeklerde ise 94 metre ile Türk Milli Takımından Rüstem Derin, FIM dalında kadınlarda 25 metre ile Lübnan’dan Rim Sayegh, erkeklerde ise 77 metre ile Kuveyt’ten Hassan Alsharran birinci oldu.

Yarışmalarda Türkiye’yi kadınlarda Şahika Ercümen, Birgül Erken, Yasemin Ulucan, erkeklerde Rüstem Derin, Mete Mordağ, Birol Özbek, Cemal Yurteri ve Görkem Gedik temsil edecek. Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası’na aralarında ABD, İngiltere, İtalya, Fransa, Avusturya, Avustralya, Danimarka, Hollanda, Slovenya, Hırvatistan, Almanya, Belçika, Mısır, Çekya, İspanya ve Norveç’in de yar aldığı 40 ülkeden 120’ye yakın sporcu katılacak. Yarışmalar paletsiz sabit ağırlık (CNF), sabit ağırlık (CWT), sabit ağırlık çift palet (CW – BF) ve ip destekli sabit ağırlık (FIM) kategorilerinde yapılacak. Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası’nda, dünya rekortmenleri Rus Sloven Alenka Artnik ve İtalyan Alessia Zecchini yeni dünya rekorları için dalacak. Şampiyona 8 Ekim Cumartesi günü ödül töreni ile sona erecek.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
EN DOĞRU DOLULUK EN KAZANÇLI OLANDIR

Antalya Haberleri: EN DOĞRU DOLULUK EN KAZANÇLI OLANDIR !

Trafikte yayalara saygı etkinliği

Demre Haberleri: Trafikte yayalara saygı etkinliği