Kepez’in 6’ncı kreşi Varsak’a açıldı 

Kepezin 6ncı kreşi Varsaka açıldı

 

ANTALYA, (DHA) – KEPEZ Belediyesi’nin Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evlerinin 6’ncı şubesi, Varsak’ta törenle hizmete açıldı. 
Kepez Belediyesi, çalışan annelerin kreş talebini karşılamak ve okul öncesi eğitime destek vermek amacıyla ilçeye bir kreş daha kazandırdı. Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evlerinin 6’ncı şubesi, Varsak’ta törenle hizmete açıldı. Törene Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Kenan Yavuz, AK Parti İl Başkanı Ali Çetin, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 
Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Aktoprak Mahalle Muhtarı Osman Fatih Yarbaş, hizmetlerinden dolayı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve ekibine teşekkür etti. Başkan Hakan Tütüncü, güzel ve anlamlı bir açılış için bir araya geldiklerini ve yerel seçimlere kadar Kepez’de 9 açılış gerçekleştireceklerini söyledi. Kepez’deki ilk kreşin 2013 yılında açıldığını hatırlatan Başkan Tütüncü, “Çocuklarımıza burada eğitim verirken kendi milli kültürümüzle, kendi milli tarihimizle ve mensubu olmaktan iftihar ettiğimiz medeniyetimizle çocuklarımızı bambaşka bir düzlemde buluşturmak istedik. O yüzden kreşlerimizin ismi Nasreddin Hoca’dır. Nasreddin Hoca Akşehirlidir. Selçuklu’nun Konya ile Antalya arasında kurduğu ilişkiye de göz kırpalım istedik” dedi. Başkan Tütüncü, Kepez’deki kaliteli kreş hizmetiyle 15 binden fazla ailenin çocuğuna dokunduklarını sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle Kepez Belediyesi’nin Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evlerinin 6’ncı şubesi hizmete açıldı. Başkan Tütüncü ve açılışa katılan konuklar kreşi gezdi. 

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Kadın kooperatifleri 1 milyon 704 bin liralık satış yaptı

Kadın kooperatifleri 1 milyon 704 bin liralık satış yaptı

Antalya'ya akın akın geliyorlar

Antalya’ya akın akın geliyorlar