Kolpa Kimdir? Kolpa Kaç Yılında Kuruldu?

Kolpa Kimdir? Kolpa Kaç Yılında Kuruldu?

Şarkılarıyla herkesin beğenisini toplayan Kolpa Kimdir? Kolpa Kaç Yılında Kuruldu? Adana kökenli bir rock grubu olan Kolpa şarkılarına gitar ve davul enstrümanları ile eşlik ederek birçok kişinin beğenisini toplamıştır. Dinleyici kitlesi bir hayli fazla olunca Kolpa Kimdir? Kolpa Kaç Yılında Kuruldu? Sorusu de merak konusu olmaktadır. Bizler de bu yazımızda merak ettiğiniz tüm detayları sizler için listeledik. Şimdi gelin Kolpa Kimdir? Detaylarıyla inceleyelim.

Yazımızın içerisinde Kolpa Kimdir? Kolpa Kaç Yılında Kuruldu? Kolpa Grubu Üyeleri, Kolpa Grup Şarkıları Nelerdir? Gibi soruları cevaplamaktadır. Şimdiden keyifli okumalar dileriz.

Herkesin en az bir şarkısını ezbere bildiği Kolpa Kimdir? Kolpa Kaç Yılında Kuruldu? Adana kökenli bir rock grubu olan Kolpa grubu 2005 yılında iki kişi ile kurulmuştur. Şarkılarını gitar ve davul enstrümanları ile eşlik eden Kolpa grubu Barış Yurtçu ve Bora Yeter ile iki kişilik kurulmuştur. 2007 yılında Cenk Taner Dönmez ile tanışarak gruba dahil olmuş ve üç kişilik kadro ile ilk albümlerini dinleyicilerine sunmuşlardır. “Hayat Sensin” albümü ile şarkılarını paylaşan Kolpa 2009 yılında bu albümü paylaşmışlardır. 

Daha sonra da “Sayende” ve “Koşa koşa” adlı şarkılarına klip çekerek dinleyicilerine sundu. Paylaşılan bu kliplerden sonra gruba Samuray Gökçe gruba dahil olarak davul kadrosunda yerini almıştır. Dört kişilik olan bu grup ile 2010 yılının Şubat ayında 5 tane cover şarkıdan oluşan maxi single albümünün kayıtlarına başlayarak beraber ilk çalışmalarına başlamışlardır. Kısa süre içinde bu single albümünü tamamladıktan sonra 2010 yılının Mart ayında pasaj müzik etiketi olarak piyasaya sunmuşlardır.

2011 yılının Mart ayında ise Haluk Kurosman prodüktörlüğünde kaydedilen yine Pasaj Müzik etiketiyle yayınlanan şarkısı “Son Nefesim” radyo ve çeşitli müzik kanallarındaki başarısı her daim devam etti. Şarkılarını hızla dinleyicilerine sunan Kolpa 2012 yılının Şubat ayında ise “Yatağın Soğuk Tarafı” albümünü yayınlamışlardır. Raflarda yerini alan albüm büyük bir başarı elde etmiştir. Öyle ki 2012 yılında Altın Kelebek Ödülleri’nde “Şarkıları En Çok İndirilen Grup” ödülüne layık görülerek ödül almıştır.

 Bu albümün içerisinde “Hiç Bitmez Bu Masal” şarkısı dönemin popüler dizisi olan “Pid Yedili” dizisinin jenerik şarkısı olarak kullanılmıştır. Ayrıca grup elemanları olarak Pis Yedili dizisinde 2 defa konuk oyuncu olarak yer almışlardır. Böylelikle dinleyici kitlesini bir hayli arttırmış ve Kolpa Kimdir? Kolpa Kaç Yılında Kuruldu? Sorusu de bir hayli merak konusu haline gelmiştir. Albümün ikinci video klibi ise “Beni Aşka İnandır” şarkısı olmaktadır. Birçok kişi tarafından beğenilen bu şarkı uzun bir süre radyo ve müzik kanallarında yer almıştır. 

 

Bu başarının üstüne bir diğer başarı getiren şarkısı ise “Nasıl Öğrendin Unutmayı” olmuştur. Bu şarkıya video klip çekerek şarkıya dikkat çekmiştir. Bu başarılarını ödülle taçlandıran Kolpa, 2013 yılında Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Grup” ödülüne layık görülmüştür. 10 Ocak 2014 yılında ise bir başka albümünü dinleyicilere sunan Kolpa “Aşk ve Hayat Hakkında’yı “yayınlamıştır. Prodüktörlüğünü Haluk Kurosman, yapımcılığını Pasaj Müzik’in üstlendiği bu albümün ilk video klibi “Ölünmüyor Mutsuzluktan” isimli şarkısı olmuştur. 

Kolpa Kimdir? Kolpa Kaç Yılında Kuruldu? Sorusu sevenleri tarafından oldukça merak edilmektedir. Adana kökenli bir rock grubu olan Kolpa grubu 2005 yılında iki kişi tarafından kurulmuştur. Şarkılarını gitar ve davul enstrümanları ile eşlik eden Kolpa grubu Barış Yurtçu ve Bora Yeter ile iki kişilik kurarak ilk adımı atmıştır. 2007 yılında Cenk Taner Dönmez ile tanışarak gruba dahil olmuş ve üç kişilik kadro ile ilk albümlerini dinleyicilerine sunmuşlardır. “Hayat Sensin” albümü ile şarkılarını paylaşan Kolpa 2009 yılında bu albümü paylaşmışlardır. 

Albümleriyle, şarkılarıyla birçok ödül almış ve dinleyicilerin beğenisini toplamış olan Kolpa Grup Üyeleri oldukça merak edilmektedir. Kolpa Grup Üyeleri; Barış Yurtçu, Samuray Gökçe, Cenk Taner Dönmez ve Bora Yeter olmaktadır. Kolpa grup üyelerinden bahsetmek gerekirse Barış Yurtçu; Kolpa grubunun kurucusu olarak bilinmektedir. Aynı zamanda bu grubun vokali yani şarkıcısı olarak yer almaktadır. Eğitim hayatını Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği bölümünü başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Fakat müzik daha çok baskın gelince ilgisini bu yönde kullanmıştır. 

İlginizi Çekebilir: Mavi Gri Kimdir? Mavi Gri Kaç Yılında Kuruldu?

Kolpa grup üyeleri dediğimizde aklımıza bir diğer üyesi olan Samuray Gökçe Gelmektedir. Davul kadrosunda yer alan Gökçe okul zamanından beri çeşitli müzik gruplarında ve mekanlarda yer almıştır. Kendini bu alanda geliştirmek isteyen Samuray Gökçe üniversite yıllarında Dolls grubunu kurmuştur. Fakat bu grup dağılmış ardından Kolpa grubunda yer almıştır.

Bir diğer üyesi olan Cenk Taner Dönmez ise Adana Güney Doğu Kolejinde eğitimini almıştır. Üniversite hayatını ise birinci senesinde bırakmış ve ardından okul hayatını tamamen bırakmıştır. Daha sonrasında da Kolpa grubunun gitaristi olarak müzik hayatıyla bütünleşmiştir. Son üyesi olan Bora Yeter ise 15 yaşından beri okulun müzik grubunda yer almıştır. Üniversite hayatı için İstanbul’a yerleşmiş ve Teknik Üniversitesi’nde eğitimini tamamlamıştır. Kurduğu cover gruplarının dağılması ardından pes etmeyerek Barış Yurtçu ile 2005 yılında Kolpa grubunu kurmuşlardır.

Kolpa Kimdir? Kolpa Kaç Yılında Kuruldu? Sorusundan sonra en çok merak edilen sorulardan birisi de Kolpa Şarkıları olmaktadır. Herkesin en az bir şarkısını ezbere bildiği Kolpa şarkıları nelerdir? Oldukça merak edilmektedir.  Aşağıda sizlere Kolpa şarkıları nelerdir? Sizler için listeledik.

Bu yazımızın içerisinde sizlere Kolpa Kimdir? Kolpa Kaç Yılında Kuruldu? Kolpa Grubu Üyeleri, Kolpa Grup Şarkıları Nelerdir? Konu başlıklarını derledik. 

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
İBB, TAHLİYE İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI

İBB, TAHLİYE İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI

Ülkelerde Çin, üründe yaş meyve sebze ihracatın lideri

Ülkelerde Çin, üründe yaş meyve sebze ihracatın lideri