Konyaaltı’nın Saklıkent’teki ek hizmet binası son aşamada

Konyaaltının Saklıkentteki ek hizmet binası son aşamada

 

ANTALYA, (DHA) – KONYAALTI Belediyesi, Saklıkent Kayak Merkezi bölgesi ve bu bölgenin bağlantı yollarının sürekli açık kalması için ek hizmet binası yapıyor. Bu merkez, bölgede 24 saat esasına dayanarak çalışan personelin de daha verimli olmasını sağlayacak. 
Konyaaltı Belediyesi, kırsal bölgelerde yaptığı farklı çalışmalara her gün bir yenisini ekliyor. Antalya’nın gözde turistik merkezlerinden biri olan Saklıkent’in ve çevresinin bağlantı yollarının sürekli açık kalması için 24 saat esasıyla çalışmalar yapan Konyaaltı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, bölgede çalışan personelin koordinasyonunun daha verimli olabilmesi adına ek hizmet binası inşa ediyor. Ek hizmet binası, kış mevsimi boyunca yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Saklıkent Kayak Merkezi’ne ulaşımın aksamaması için çalışan Konyaaltı Belediyesi ekiplerinin koordinasyonunun yanı sıra, personelin vardiya aralarında ve molalarında dinlenmesi, temel ihtiyaçlarını gidermesi ve yatılı çalışmasına da uygun imkânlara sahip. 
SAHADAKİ PERSONELİN KONFORU ÖNEMLİ
Yaz aylarında yayla yollarında yaptıkları çalışmaları kış aylarında da aralıksız sürdürdüklerini vurgulayan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Kış turizminin gözbebeği Saklıkent Kayak Merkezi’nin yollarını açık tutabilmek için ekiplerimiz 7/24 esasıyla vatandaşımıza hizmet veriyor. Personelimizin bu yoğun çalışma ortamında dinlenebilmesi, ihtiyaçlarını giderebilmesi ve konaklayabilmesi için bir ek hizmet binası inşa ediyoruz. Bina, çalışan personelimizin konforunun yanı sıra, ekiplerimizin olaylara ani müdahalelerini de kolaylaştıracak nitelikte olacak” dedi.
MÜDAHALELER KOLAYLAŞACAK
Zorlu kış koşullarında yaylalara ulaşımın sağlanabilmesi için ekiplerin karla yoğun mücadele içerisinde olduklarını belirten Fen İşleri Müdürlüğü personeli Zehra Kıran, kış aylarında yollardaki buzların eritilmesi, tuzlama, kar kürüme ve yol açma çalışmalarının yapılması; yaz aylarında ise yangın ile mücadele için 7/24 sahada olan ekipler için ek hizmet binasına ihtiyaç duyulduğunu aktardı. 10 kişi kapasiteli yatakhanesi ve tuz deposuyla, toplam 200 metrekare inşaat alanına sahip olan Saklıkent ek hizmet binasının tamamlanmak üzere olduğunu dile getiren Kıran, binanın, Korkuteli, Kemer ve Kumluca yollarının bağlantısında olduğunu, konumu gereği olası olaylara karşı müdahaleleri kolaylaştıracağını söyledi. 

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Ev ekonomisine ek kaynak; Çevreci Komşu Kart

Ev ekonomisine ek kaynak; Çevreci Komşu Kart 

Büyükşehirin 3 aşevinden ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek

Büyükşehir’in 3 aşevinden ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek