Korkuteli’de yaz Kur’an kursları sürüyor

Korkutelide yaz Kuran kursları sürüyor

Adem DURMAZ/KORKUTELİ, (DHA)- ANTALYA’nın Korkuteli ilçesinde yaz Kur’an kursları 1 Temmuz’da başladı. Müftülüğe bağlı 121 cami ve 31 Kur’an kursunda toplam 2 bin 705 çocuk eğitim görüyor.

Okulların yaz tatiline girmesiyle Korkuteli’de camiler çocuk sesleriyle yeniden canlandı. Bu yıl da yaz Kur’an kurslarına 2 bin 473 gündüzlü, 232 yatılı olmak üzere toplam 2 bin 705 öğrenci katıldı. Yatılı olarak 4 hafta, gündüzlü olarak 7 hafta sürecek kurslarda Kur’an-ı Kerim ve dini bilgilerin öğrenilmesinin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle öğrencilerin nitelikli ve eğlenceli zaman geçirmesi sağlanıyor. Ayrıca hayırseverler tarafından yapılan ikramlar teneffüslerde öğrencilere dağıtılıyor.

Kurslar kapsamında camilerde çeşitli yarışmalar ve etkinlikler de düzenleniyor. Bilgi yarışmaları, Kur’an okuma yarışmaları ve çeşitli sportif etkinliklerde başarılı olan çocuklara kitaplar, oyuncaklar ve çeşitli eğitim materyalleri hediye ediliyor. 1 Temmuz’da başlayan yaz Kur’an kursları 16 Ağustos’ta sona erecek.

Korkuteli Müftüsü Mustafa Kızmaz, yaz Kur’an kurslarının çocukların dini ve ahlaki gelişimleri açısından büyük önem taşıdığını belirterek, çocukların küçük yaşlardan itibaren dini bilgi ve ibadet alışkanlıkları kazanmasının, gelecekte daha bilinçli ve sorumlu bireyler olmalarına katkı sağlayacağı vurguladı. Müftü Kızmaz, kursların aynı zamanda çocuklar arasında kaynaşmayı ve arkadaşlık ilişkilerini güçlendirdiği de ifade etti. (DHA)

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Martı-TAG dava dosyasının, İstanbuldaki dava ile birleştirilme talebi incelenecek

Martı-TAG dava dosyasının, İstanbul’daki dava ile birleştirilme talebi incelenecek

Kepezde dombra anıtının açılışı yapıldı

Kepez’de ‘dombra anıtı’nın açılışı yapıldı