Kumar borcu olan kardeşe şimdi de dolandırıcılık iddiası!

–  İYİ Parti Antalya Milletvekili seçildikten sonra AKP’ye geçen ve seçmeninden tepki alan Tuba Vural Çokal, transferi sırasında ‘kardeşinin kumar borcunu ödemek için parti değiştirdi’ suçlamasıyla karşılaşmıştı. Parti değiştirdikten sora Çokal’ın ailesinden kalan Side’de Sun Beach Park Otel’i kardeşi Koray Vural’ın kumar borcu nedeniyle satılmıştı.

BORÇLAR ÖDENDİ SLOVAKYA’DA RESTAURANT AÇTI

Çokal’ın AKP’ye geçmesinin ardından kardeşi Koray Vural’ı Slovakya’da Chilal adlı restoran açtığı ortaya çıktı. Eşi Barış Çobanoğlu’nun Koray Vural tarafından 9 bin 300 Euro dolandırıldığını iddia eden Yağmur Çobanoğlu (32), yetkililerden yardım beklediğini ’e anlattı. Çobanoğlu, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“BENİM AKP MİLLETVEKİLİ ABLAM VAR!”

“Eşim ve 3 yaşındaki çocuğumla birlikte kiralık evde yaşıyoruz. Eşim Barış Çobaoğlu (42) aşçı, ben turizm sektöründe çalışıyorum. Pandemi döneminde herkes gibi biz de işsiz kaldık. Koray Vural, eşime Slovakya’daki restoranında çalışmasını istedi, ablası Tuba Vural Çokal’ın   Ak Parti milletvekili olduğunu, pandemi döneminde ablası sayesinde hemen vize alabileceğini belirtti. O dönem kimse çalışma vizesi alamazken 3 günde eşimin vizesi çıktı ve Koray Vural’ın Slovakya’daki restorantına çalışmaya gitti.

MAAŞ ÖDEMEDİ

Eşim aşçılık yaparken, Koray Vural maaş ödemedi. Eşim beni arayıp, maaş alamadığını bu nedenle para gönderemeyeceğini söyledikçe evdeki eşyaları satıp, çocuğuma süt aldım, kiramızı ödemeye çalıştım. Sürekli gelecek aya ödemeler atıldı. Ocak 2022’de son olarak alyansımı bozdurdum ve eşime artık bir şeyimizin kalmadığını söyleyince, Koray Vural ödeme yapmak yerine eşimi beş kuruş ödeme yapmadan işten attı. Geldik Ocak 2023’e, aradan bir yıl geçti. Koray Vural’ı her gün eşim arıyor ama telefonlarına çıkmıyor.

2. RESTORANTINI AÇIYOR AMA…

Slovakya’da 2. restorantını açmaya hazırlanan Koray Vural, eşimin telefonlarını açmayınca ben kendi telefonumdan aradım, bilmediği telefon olduğu için açtı. Maaş borcu ola 9 bin 300 Euro’yu ödemesini söyledim. Ödeyeceğini söyledi ama ileri bir tarihe attı. Ben de milletvekili ablasına ulaşacağımı belirttim. Çok korktu ‘sakın yapma’ diyerek beni durdurmaya çalıştı ama borcunu ödememek için çok cümle kurdu. Ev sahibinin bizi evden atacağını çocuğumuzun durumunu anlattım ama nafile…

 

AKP ANTALYA İL BAŞKALIĞI’NA GİTTİM

AK Parti Antalya İl Başkanlığı’na gittim. Partide görevli birileri benimle ilgilendi, yaşadıklarımızı anlattım. Dolandırıldığımızı, mağdur edildiğimizi ve çok zor durumda olduğumuzu ifade ettim ama bu konuyla ilgili bir şey yapamayacaklarını söylediler. 

ÇOKAL KONUYU BİLİYORMUŞ!

Partide bir görevli AKP Milletvekili Tuba Varol Çokal’a ulaşmak için aradı, danışmanı ile görüştü. Danışmanı milletvekili ablayla görüşüp, bana döneceğini söyledi. Danışman partideki görevliye döndü; Milletvekili Tuba Vural Çokal’ın konuyu bildiğini kardeşi ile çalışanı arasında uyuşmazlık olduğunu,  konuyla ilgili yapacak bir şey olmadığını iletti. Çok çaresizim, Tuba Vural Çokal’ın kardeşi tarafından dolandırıldık, mağdur edildik. Aşçı eşimin emeği olan alın terinin karşılığını istiyorum. Sizin aracılığınızla yetkililere sesleniyorum.”

 

Barış Çobanoğlu’nun Koray Vural’ın restoranında çalışırken fotoğrafları:

 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yeni Yıl Çarşısı’nda hafta sonu coşkusu

Avrupa Plaj Hentbolu finalleri Konyaaltı’nda