Kumluca Haberleri: Yolda bulduğu cüzdanın sahibine ulaşıp teslim etti

Yolda bulduğu cüzdanın sahibine ulaşıp teslim etti

 

Ramazan SARIKAYALI/KUMLUCA, (DHA) – ANTALYA’nın Kumluca ilçesinde Ömer Uysal, yolda bulduğu cüzdandaki sürücü belgesinden sahibine ulaştı.

KUmluca’da bir fide tesisinde çalışan Ömer, uysal yol kenarında paraların uçuştuğunu gördü. Paraların yol kenarındaki cüzdandan saçıldığını fark eden Uysal, paraları toplayıp, cüzdanı aldı. İçinde 1385 lira, sürücü belgesi, kimlik ile banka ve kredi kartı bulunan cüzdanı bulan Ömer Uysal, sahibine ulaşmak için araştırma yaptı. Cüzdan sahibi Barış Kurtarıcı’yı telefonla arayan Uysal, teslim etmek istediğini belirtti.

Barış Kurtarıcı, Ömer Uysal’ın bulunduğu yere gelerek cüzdanını aldı. Benzinlikten yakıt aldıktan sonra cüzdanının otomobilin üzerinde unuttuğunu anlatan Kurtarıcı, “Otomobilimin üzerindeki cüzdanım yaklaşık 1 kilometere ileride bir fide tesislerinin önünde kdüşmüş. 1385 lira, çok sayıda banka ve kredi kartım vardı. Cüzdanıma ulaşamasaydım sürücü belgesi, banka ve kredi kartlarını çıkartmak zorunda kalacaktım. Cüzdanımı bulup beni arayan Ömer Uysal ve arkadaşı Abdullah Korkmaz’a teşekkür ediyorum” dedi.

Ömer Uysal ise şunları söyledi:

“Yol kenarında paraların savrulduğunu gördüm. Önce yola savrulan paraları topladım. Ardından cüzdanı gördüm. Cüzdanı bulunduğu yerden aldım. İçinde banka, kredi kartları ve sürücü belgesi vardı. Topladığım paraları ve cüzdanı alıp ilçe merkezinde esnaf arkadaşım Abdullah Korkmaz’ın yanına gittim. Durumu ona anlattım. Cüzdanın sahibini bulmak için yardım istedim. Cüzdanın içindeki sürücü belgesi ve banka kartlarından sahibini tespit ettik. Sonra cüzdanını alması için iş yerine çağırdık.” (DHA)

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

‘FİYATLARLA GEREKSİZ YERE OYNANMAMALI!’

Bayramda 1 günlük en ucuz tatil mi? 800TL