Lesli Karavil

Lesli Karavil

Lesli Karavil Türk dizi, tiyatro ve sinema oyuncusudur. Aynı zamanda yönetmen ve Stand Up gösterileri ile de tanınmaktadır.

Lesli Karavil 1976 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına İstanbul’da başladı. Üniversite hayatına yurtdışında 1994 yılında San Francisco’da Tasarım Multimedia ve Animasyon bölümünde devam ettirdi.   20 yıla yakın farklı şehirlerde New York, San Francisco ve Barselona’da yaşadı. Barselona’da Mercedes Boronat ile oyunculuk ve dans eğitimi aldı. Ardından Galata Perform’da yönetmenlik eğitimi aldı. Oyuncular; İpek Bilgin, Çağ Çalışkur ve Şahika Tekand’tan oyunculuk dersleri aldı. Günümüzde proje bazlı olarak çalıştığı ülkeler olan İspanya ve Türkiye’de yaşamını sürdürmektedir.

Lesli Karavil oyunculuk kariyerine beyazperde de adım attı. 2014 yılında “For the Blinds” sinema filminde “Levos” karakterini canlandırdı. 2015 yılında “Adı Mutluluk” filminde ve 2018 yılında “Savaşçı” dizisinde “Leyla” rolüne hayat verdi. 2019 yılında “Cinayet Süsü” oyuncu kadrosuna dahil oldu.

Lesli Karavil 2020 yılında “Babil” dizisinde “Funda” rolüne hayat veren isim oldu. Aynı yıl kendi adını taşıyan “Lesli Karavil Stand Up” gösterisi oldukça ilgi görmüştür.  Lesli Karavil boyu 1.70 cm kilosu 59 kg burcu Balık.

Lesli Karavil oynadığı diziler ve filmleri

  • 2020 Babil – Funda
  • 2019 Cinayet Süsü
  • 2019 Savaşçı – Leyla
  • 2015 Adı Mutluluk
  • 2014 For the Blinds – Levos

Lesli Karavil tiyatro oyunları

  • 2020 Lesli Karavil Stand Up

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Murat Ekşioğlu

Murat Ekşioğlu

Nazlı Bulum

Nazlı Bulum