Mahmutlar Kreş ve Çocuk Akademisi’nde sona gelindi

Mahmutlar Kreş ve Çocuk Akademisinde sona gelindi

 

ALANYA, (DHA)- ALANYA’nın Mahmutlar Mahallesi’nde yapımı devam eden Alanya Belediyesi Hanife Cebeci Kreş ve Çocuk Akademisi projesi bitme aşamasına geldi. Ekipler çalışmalarını hızla sürdürürken inşaat alanında incelemelerde bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Yüzde 90’ını tamamladığımız kreşimizi en kısa süre içerisinde eğitime kazandıracağız” dedi.
Oba’da yapımı tamamlanarak hizmete giren ve büyük ilgi gören kreş projesinin ardından Mahmutlar Mahallesi’nde hayata geçirilmesi için temeli atılan yeni kreş projesi de hızla yükseldi ve bitme aşamasına geldi. Betonarme işleri tamamlanan Alanya Belediyesi Hanife Cebeci Kreş ve Çocuk Akademisi projesinde, sıva, boya vb. işler tamamlanırken cam montaj işleri ile diğer çalışmalar hızla devam ediyor. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel kreş projesinde incelemelerde bulunurken kendisine sorumlu teknik ekip ve hayırsever Ahmet Cebeci eşlik etti.
2800 METREKARELİK TESİS 250 ÇOCUK KAPASİTELİ OLACAK
Mahmutlar Mahallesi 1149 ada 2 parsel üzerine tasarlanan Alanya Belediyesi Hanife Cebeci Kreş ve Çocuk Akademisi projesinde sona gelindi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in doğu, batı ve merkez için planladığı kreş ve çocuk akademileri projeleri de böylelikle bir bir hayata geçmeye devam ediyor. 2800 metrekare inşaat alanına sahip zemin, 1. ve 2. kat olarak düşünülen projede kütle olarak dairesel bir tasarım tercih edildi. Ana kütleye giriş yolun trafik açısından en kontrollü kısmından düşünülürken 250 çocuk kapasitesine göre tasarlanan projede tüm etkinlik odaları güneş ışığını direkt alacak şekilde tasarlandı.
MİNİKLER İÇİN YOK YOK
Kreş ve Çocuk Akademisi’nde etkinlik sınıfları direkt bahçeye açılacak şekilde tasarlandı. Ayrıca bahçe içerisinde tarım ve çeşitli doğa araştırmaları için kullanılabilecek alan bulunuyor. Zemin katta 5 etkinlik odası, idari birimler, 1. katta yemekhane, 2 uyku odalı etkinlik odası ve satranç odası yer alırken, 2. katta cep sineması, 1’i uyku odalı olmak üzere 2 etkinlik odası, müzik odası, kütüphane, oyun odası bulunuyor. Ayrıca etkinlik alanının ortası tüm çocukların birlikte farklı çalışmalar yapabilecekleri galeri boşluklu ve üstü cam konstrüksiyon ile kapalı doğal ışık alan bir alan olarak tasarlandığı açıklandı.
YÜCEL: BİR EĞİTİM YUVAMIZI DAHA ALANYA’MIZA KAZANDIRIYORUZ
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:
“Önceliğimiz ‘eğitim’ dedik Mahmutlar Mahalle’mizde Hanife Cebeci Kreş ve Çocuk Akademi’mizin yapımını bitme aşamasına getirdik. Böylelikle bir eğitim yuvamızı daha Alanya’mıza kazandırıyoruz. Son rötuşları yapılan kreşimizde teknik ekiplerimiz ve hayırseverimiz Ahmet Cebeci ile birlikte incelemelerde bulunduk. 2800 metrekare alana sahip ve 250 çocuk kapasiteli kreşimizi kısa süre içerisinde tamamlayarak hizmete sunacağız. Şimdiden Mahmutlar’ımıza ve bölge halkına hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.” (DHA)

 

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Başkan Böcek Manavgat ve Konyaaltında

Başkan Böcek Manavgat ve Konyaaltı’nda

Bülbül ve Bahadır DEM Antalya Adayı

Bülbül ve Bahadır DEM Antalya Adayı