Mavi Gri Kimdir? Mavi Gri Kaç Yılında Kuruldu?

Mavi Gri Kimdir? Mavi Gri Kaç Yılında Kuruldu?

Şarkılarıyla dillerimize dolanan ve sevilen Mavi Gri Kimdir? Mavi Gri Kaç Yılında Kuruldu? Sorusu dinleyicileri tarafından bir hayli merak edilen bir gruptur. Şarkılarının yayılması ve dinlenmesiyle beraber sevenleri tarafından Mavi Gri Kimdir? Mavi Gri Kaç Yılında Kuruldu? Gibi soruları da beraberinde getirmektedir. Aktif olarak müzik hayatına devam eden bu grubun ilk ve tek albümü “İlkyaz Yağmuru” olmaktadır.

Bu albümde 11 şarkısını dinleyicilerine sunan Mavi Gri Fono Müzik etiketiyle yayımlamıştır. Bizler de bu yazımızın içerisinde merak ettiğiniz tüm detayları sizler için derledik. Mavi Gri Kimdir? Mavi Gri Kaç Yılında Kuruldu? Mavi Gri Grubunun Üyeleri Kim? Mavi Gri Şarkıları, Mavi Gri Akif Alkan Kim? Gibi soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Şimdiden keyifli okumalar dileriz. 

Dinleyicileri tarafından bir hayli merak edilen Mavi Gri Kimdir? Mavi Gri Kaç Yılında Kuruldu? Soruların cevapları yazımızın devamında. 2016 yılında kurulan bu grup Akif Alkan ve Yusuf Kurtucu tarafından kurulmuş bir alternatif rock grubu olarak bilinmektedir. İki kişilik çıkılan bu yolda daha sonrasında Halef Binici dahil olmuştur. Peki Mavi Gri Kimdir? Mavi Gri Kaç Yılında Kuruldu? Müzik hayatına Aralık 2016 yılında “Ben Sende Yandım” isimli demo çalışmasını YouTube’da yayınlayarak başlamıştır. Büyük ilgi toplayan bu demo çalışması grubun adının duyulmasında da oldukça etkili olmuştur.

Büyük ilgi gören “Ben Sende Yandım” şarkıya single çalışması yaparak bu ilgiyi katlamışlardır. Müzik hayatına aktif bir şekilde devam eden Mavi Gri daha sonrasında gruba Engincan Onar ve Cenk Sinör de dahil olarak grubun son güncel halini almıştır. Daha sonra dinleyicilerine bir albüm çalışması çıkaran bu grup “İlkyaz Yağmuru” adında ilk ve tek albümünü çıkarmıştır. 11 şarkılık olan bu albümlerin Fono Müzik etiketiyle yayımlamışlardır. Bu albüm 2018 yılının Mayıs ayında dinleyicilere sunulmuştur. 

Albüm çıkmadan önce parçalarından biri Papatyalar ve Odamda Hayalin Saklı şarkısı da dinleyicilerden bir hayli beğeni toplamıştır. 2020 yılında ise “O Ben Olamam”, “Hayatım Leş”, “Altüst Olmuşum” isimli teklilerini bağımsız distribütörler aracılığıyla yayımlamıştır. En son parçalarından biri olan ve Avrupa Müzik etiketiyle yayımlanan parçaları ise “Sonbaharda” ve “Sevda Türküsü olmaktadır.


Türkiye’nin birçok festivallerinde ve mekân sahnelerinde yer alan Mavi Gri dinleyicileri tarafından sevilip merak edilmektedir. Halan daha müzik çalışmalarına hızla devam eden bu grup üyeleri de oldukça merak edilmektedir. Mavi Gri grup üyeleri; vokal ve ritim gitarda yer alan Akif Alkan, elektrik gitarda Yusuf Kurtucu, davulda Halef Binici, prodüksiyonda ve klavyede Engincan Onar, bas gitarda Cenk Sinör yerini almaktadır. 

Mavi Gri Kimdir? Mavi Gri Kaç Yılında Kuruldu? Sorusu dinleyicileri tarafından bir hayli merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Mavi Gri, 2016 yılında Akif Alkan ve Yusuf Kurtucu tarafından kurulmuş ve dinleyicileriyle buluşmuştur. Türk bağımsız alternatif rock grubu içerisinde yer alan Mavi Gri Aralık 2016 yılında “Ben Sende Yandım” isimli demo çalışmasını YouTube da paylaşarak müzik hayatına başlamıştır. Büyük beğeni toplayan bu şarkıya daha sonra single çalışması ile taçlandırmışlardır. Grubu daha sonralarında Halef Binici, Engincan Onar ve Cenk Sinör katılarak grup güncel halini almıştır. 

Türkiye’nin birçok festivallerinde ve mekân sahnelerinde yer alan Mavi Gri Grubunun Üyeleri Kim? dinleyicileri tarafından oldukça merak edilmektedir. Halan daha müzik çalışmalarına hızla devam eden bu grup üyeleri de oldukça merak edilmektedir. Mavi Gri grup üyeleri; vokal ve ritim gitarda yer alan Akif Alkan, elektrik gitarda Yusuf Kurtucu, davulda Halef Binici, prodüksiyonda ve klavyede Engincan Onar, bas gitarda Cenk Sinör yerini almaktadır.

İlginizi Çekebilir: Mor ve Ötesi Kimdir?

Müzik hayatına Aralık 2016 yılında “Ben Sende Yandım” isimli demo çalışmasını YouTube’da yayınlayarak giren Mavi Gri şarkıları merak edilmektedir. Bu şarkıyla büyük ilgi toplayan demo çalışması grubun adının duyulmasında da oldukça etkili olmuştur. Aşağıda merak edilen Mavi Gri Şarkıları yer almaktadır;

Mavi Gri Akif Alkan kim? Mavi Gri grubunun solisti Akif Alkan 1996 yılında Uşak’ta doğmuştur. Lise eğitimini İzmir’de tamamlandıktan sonra Üniversite hayatına Marmara Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Müzik alanında kendini geliştirmeye çalışan Akif Alkan 2016 yılında Yusuf Kurtucu ile Mavi Gri isimli grubu kurmuşlardır. Türk bağımsız rock grubu olan Mavi Gri adı altında 2018 mayıs ayında ilk albümleri olan “İlkyaz Yağmuru” yayınlayarak sevenleriyle buluşturmuştur.

Bu yazımızın içerisinde Mavi Gri Kimdir? Mavi Gri Kaç Yılında Kuruldu? Mavi Gri Grubunun Üyeleri Kim? Mavi Gri Şarkıları, Mavi Gri Akif Alkan Kim? Sorularının cevaplarına yer verdik. 

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Korkutelide 6 bin fidan toprakla buluştu

Korkuteli’de 6 bin fidan toprakla buluştu

Dokumaparkta gündüz sanat, akşam konser var

Dokumapark’ta gündüz sanat, akşam konser var