Mert Aydoğdu

Mert Aydoğdu

Mert Aydoğdu oyuncu 18 Ocak 2007 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Öğrenimine İstanbul’da başladı. Babası şoför ve annesi ev hanımıdır. Ailenin tek çocuğudur. Kardeşi yoktur. Günümüzde okul ve oyunculuk çalışmalarını beraber sürdürmektedir. Mert Aydoğdu bebekliğinin sekizinci ayında yürümeye başlamıştır. İlkokula başladığı ilk hafta inanılmaz bir hızla okumayı öğrendi. Yapılan IQ testi 154 çıkan Mert Aydoğdu pratik zekası ve yetenekleri ile göz doldurmaktadır. İlerleyen yıllarda tek hayali adamı olmak! Teknoloji, uzay çağı, bilim ve robotlara ilgi duymaktadır.

Mert Aydoğdu oyunculuk kariyerine reklam filmlerinde rol alarak adım attı. Turkcell, Ziraat Sigorta, Enpara, QNB Finansbank, Hyundai Assan, Aycan Tekstil, Unilever, Maranga lingerie ve Ülker İçim Peynir reklamlarında rol aldı.

Mert Aydoğdu dizi film oyunculuğuna ise ilk kez 2016 yılında Güldüy Güldüy Çocuk Show dizisinde adım attı. Beyazperde de ilk deneyimini 2016 yılında Hasret Bitti sinema filmi ile gerçekleştirdi. Aynı yıl Kördüğüm, Yeter dizilerinde rol aldı. 2018 yılında Arif V 216 sinema filminde Faruk rolünü canlandırdı. 2019 yılında kariyerine beyazperde de devam eden başarılı oyuncu Keşfedilmemiş Çocuklar sinema filmi ile izleyicisinin karşısına çıktı. 2021 yılında TRT1 ekranlarında yayınlanan Tozkoparan İskender dizisinde Ayberk rolüne hayat veren isim oldu.

Mert Aydoğdu boyu 1.35 kilosu 33 kg ve burcu Oğlak. Actors Management ajansın oyuncusu olarak devam etmektedir.

Mert Aydoğdu oynadığı diziler ve filmleri

  • 2021 Tozkoparan İskender (Ayberk)
  • 2019 Keşfedilmemiş Çocuklar
  • 2018 Arif V 216 (Faruk)
  • 2016 Yeter
  • 2016 Kördüğüm
  • 2016 Hasret Bitti
  • 2016 Güldüy Güldüy Çocuk Show

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Fırat Albayram

Fırat Albayram

Burak Alkaş

Burak Alkaş