Merve Dizdar Kimdir?

Masumlar Apartmanı dizideki Gülben karakteri ile oyunculuğu konuşturan Merve Dizdar Kim? Oldukça merak edilmektedir. 25 Haziran 1986 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Kimi zaman başarılı oyunculuğu ile gündeme gelen kimi zaman özel hayatı ile gündeme gelen Merve Dizdar dikkatleri üzerine çeken bir oyuncudur. 

Bizler de merak edilen bu güzel ve başarılı oyuncu Merve Dizdar Kim? Detaylarıyla ele aldık. Merve Dizdar Kaç Yaşında, Merve Dizdar Boyu ve Kilosu, Merve Dizdar Nereli, Merve Dizdar Burç, Merve Dizdar Mesleği, Merve Dizdar Oynadığı Diziler, Merve Dizdar Boşandı Mı? Gibi merak edilen birçok sorunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz. 

Merve Dizdar Kimdir? 25 Haziran 1986 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen başarılı oyuncu Merve Dizdar aslında sunucu ve seslendirme sanatçısıdır. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra Kadir Has Üniversitesi Oyunculuk bölümünden yüksek lisansını tamamlayarak kendini iyice geliştirmiştir.

 Tam bir tiyatro aşığı olan Merve Dizdar ilk tiyatro deneyimini Semaver Kumpanya ile başlamıştır. Craf tiyatro da oyunlarına devam eden dizdar 2010 yılından beri tiyatro ile iç içedir. Peki Merve Dizdar Kimdir? İlk kez ne zaman ekranlarda gördük? Merve Dizdar ilk kez ekranlara 2010 yılında “Kavak Yelleri” dizisinde Saliha karakteri ile karşımıza çıkmıştır.

 Daha sonra 2013 – 2014 yılları arasında “Doksanlar” dizisinde Selin karakterine hayat vermiştir. O dönemin ünlü yapımı olan “Kırgın Çiçekler” de İrem karakterini oynamıştır. 2020 yılında Mucize Doktor dizisinde de Damla karakterini canlandırarak ekranlarda yer almıştır. Son projesi ile olay olan Merve Dizdar “Masumlar Aparmanı” dizisinde Gülben karakteri ile başrol oynayıp büyük bir kitleye hitap etmiştir. 

Bu dizideki oyunculuğu ve doğallığı oldukça konuşulmuş ve takdir edilmiştir. Ayrıca bu sırada Kırmızı Oda adlı dizide konuk oyuncu olarak yerini almıştır. Dizilerin yanı sıra Çok Güzel Hareketler Bunlar ekibinde de yer almış ve oldukça sevilmiştir. Burada yer alan Gürhan Altundaşar ile 2018 yılında evlenmiştir. Fakat bu evlilik 2021 yılında sonlanarak sevenlerini bir hayli üzmüştür. Hayatında yeni biri olup olmadığı konusunda net bit bilgiye sahip değiliz. 

25 Haziran 1986 yılında dünyaya gelen Merve Dizdar 35 yaşındadır.

İzmir’de dünyaya gelen güzel oyuncu İzmirlidir.

İlginizi Çekebilir: Güzelliği ile büyüleyen Nurgül Yeşilçay Kimdir?

25 Haziran doğumlu olan Merve Dizdar Yengeç burcudur.

Merve Dizdar Kimdir? Sorusundan sonra en çok merak edilen bir diğer soru ise Merve Dizdar Boyu ve Kilosu olmuştur. Doğal güzelliği ve sempatik hareketleri ile dikkatleri üzerine çeken Merve Didar Boyu 1,67 kilosu ise 55 kilodur.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümünden mezun olan Merve dizdar daha sonra alanında uzmanlaşmak için Kadir Has Üniversitesi’nde Oyunculuk bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Merve Dizdar, 2010 yılından bu yana sunuculuk, oyunculuk ve seslendirmen sanatçısı olarak mesleğini yürütmektedir. 

Birçok yapımda yer alan Merve Dizdar oynadığı diziler oldukça merak edilmektedir. Yakın zamanda Masumlar Apartmanı dizisinde gösterdiği başarıyla sürekli konuşulan ve dikkatleri üzerine çeken Merve Dizdar oynadığı diziler aşağıdaki gibidir;

Çok Güzel Hareketler Bunlar ekibinde yer alan Gürhan Altundaşar ile 2018 yılında dünya evine girmiştir. Kendisi gibi oyuncu olan eşiyle 2021 yılında yollarını ayırma kararı almışlardır. Sevenleri bu karara oldukça üzülmüştür. Merve Dizdar’ın hayatında biri olup olmadığına dair net bir bilgi bulunmamaktadır. 

Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan Merve Dizdar instagram hesabı 982 K takipçiye sahiptir. Merve Dizdar İnstagram adresine ulaşmak için linke tıklayabilirsiniz:  https://www.instagram.com/mervedizdar/?hl=tr

Bu yazımızda sizlere Merve Dizdar Kim? Detaylarıyla ele aldık. Merve Dizdar Kaç Yaşında, Merve Dizdar Boyu ve Kilosu, Merve Dizdar Nereli, Merve Dizdar Burç, Merve Dizdar Mesleği, Merve Dizdar Oynadığı Diziler, Merve Dizdar Boşandı Mı?  gibi merak edilen soruları cevapladık.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Gizem Güneş Kimdir?

Gizem Güneş Kimdir?

KÖFN Üyelerinden Salman Tin ve Bilge Kağan Etil Kimdir?