Minik eller toprağa ilk tohumunu ekti

Minik eller toprağa ilk tohumunu ekti

 

ANTALYA,(DHA) – ANTALYA’da Muratpaşa Belediyesi’nin Türkan Saylan Kreşi minik öğrencileri bahçelerindeki serada çapa yapıp havuç tohumlarını etki. Toprağa can suyunu da veren çocuklar, şimdi o havuçların topraktan çıkmasını bekleyecek.   
Kreşleri, ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik destek eğitim kurs, gençleri üniversite sınavlarına hazırlayan merkezleriyle ilçenin aynı zamanda en büyük eğitim kurumlarından olan Muratpaşa Belediyesi’nin Türkan Saylan Kreşi’nde tatlı bir heyecan başladı. 
Ermenek Mahallesi’nde bulunan kreşin bahçesinde yer alan seraya yeni sezonun ilk tohumları atıldı. Kreşin minik öğrencileri, ellerinde plastik kürekler ve tırmıklarla seraya girdi. Önce çapa yapıp toprağı havalandırdı ve ardından havuç tohumlarını toprakla buluşturdu. Çocuklar, can suyunu vermeyi de ihmal etmedi. Seralarını eken minik öğrenciler, ardından kreşin bahçesinde yiyecekleri biberleri bir sepete topladı. 
Kreş öğretmenlerinden Öznur Ersan, “Çocuklarımızla birlikte bu seralarımızı yapmamız birlikte ekmemiz, çıkan ürünleri beraber toplamamız çocuklarımızın enerjilerini atmaları açısından güzel bir etkinlik oluyor” diye konuştu.(DHA)

 
 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Cumhuriyetin Yüzü Kadınlar Söyleşisi

Cumhuriyet’in Yüzü Kadınlar Söyleşisi

Büyükşehir, ürettiği çiçeklerle yıllık 22 milyon lira tasarruf ediyor

Büyükşehir, ürettiği çiçeklerle yıllık 22 milyon lira tasarruf ediyor