O Kız Zeynep

O Kız Zeynep

O kız Zeynep karakteri bu sezon ekranlara gelen o kız dizisi ile oldukça dikkat çekti. 20’li yaşlarda hayalperest bir kız olan Zeynep, maddi olarak yaşadığı zorluklar ve ağır sorumluluklar altında kendi halinde yaşayan bir genç kızdır. Kısıtlı ve sıkıcı bir hayatı olmasına rağmen hayatındaki tek farklı olan durum babasıdır.

5 yaşında bir zekâya sahip olan babası ters giden bir doğum günü yüzünden, babasının anneliğini yapıyor. Zeynep’in hayatının gerçeği ise babasının anneliğini yapmak ve bu gerçekle yüzleşerek bu ağır sorumluluğun altından kalkabilmektir. Bir gün halasının yerine gittim evde bulunan Ozan için galiba atan Zeynep’in hayatındaki bir farklılıkta bu durumdur.

Zeynep gözü pek hırslı bir genç kız olması ile birlikte aynı zamanda verdiği mücadele ile oldukça güçlü bir karakterdir. Hem babası ile ilgili yaşadığı durumlar hem de çocukluktan bu yana yaşadığı zorluklarla mücadele eden Zeynep bu zorlukları aşabilmek ve bu yaşantıyı atlatabilmek adına pek çok planlı yapar.

O kız Zeynep karakterini canlandıran Dilin döğer bu sezon en çok dikkat çeken genç oyuncular arasında yerini alıyor. Dilin Döğer kimdir? sorusunun cevabında da 22 Şubat 1995 tarihinde Diyarbakır’da doğdu. İlköğretim eğitimini Mersin’de tamamlayan dilin döner Daha sonrasında ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmıştır. Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve edebiyatı mezunu olan şimdilerde oyunculuk yapıyor.

Üniversite döneminde oyunculuk yapmaya karar vermesi ile birlikte pek çok alanda eğitim almıştır. Dans, müzik, resim, bale gibi pek çok sanatsal alanda eğitim görmüştür. 2021 yılında ex aşkım dizisi ile oyunculuğa ilk adımını atmıştır. Aşkım dizisinde yer aldığım Afife karakteri ile ekranlarda yerini almıştır. Şimdilerde ise oldukça dikkat çeken o kız dizisinde Zeynep karakterini canlandırıyor.

İlginizi Çekebilir: Cemre. com

O kız Zeynep karakterinin yer aldığı bu sezonun dikkat çeken dizilerinden o kızın konusu da oldukça ilgi çekmiştir. O kız dizisinde başkarakterlerden biri olan Zeynep pek çok genç kız gibi sosyal medya fenomeni olarak yaşadığı fakir hayattan kurtulmayı hayaller. Çünkü 45 yaşındaki babası geçirdiği bir rahatsızlıktan dolayı 5 yaşındaki bir çocuk zekâsına sahiptir. Zeynep Bir nevi babasına annelik yaptığı için oldukça zor ve sorumluluğu ağır olan bir hayat sürmektedir.

Zorluklar içerisinde büyümesi bir yandan babasının manevi sorumluluğunu üstlenmesi gibi durumlardan dolayı bu yaşamdan kurtulmak için mücadele eder. Zeynep’in hayalleri büyüktür. Bir yandan sığıntı gibi halasının yanında yaşamaktan kurtulmak ister.

Bir yandan Doğan eniştesinin sürekli kendilerini bahane ederek halasını ezmesine tahammül edemez. Tüm morluklardan kurtulmak için Zeynep hem mücadele eder hem de pek çok hayaller kurar. En büyük isteği ise fakirlikten kurtulmak ve kendisi de bu sıkıntı yaşamdan kurtularak farklı bir hayata adım atmaktır.

O kız Zeynep karakterini canlandıran Dilin Döğer aslen Diyarbakırlı olup şu an 27 yaşındadır. Daha önce ex aşkım dizisiyle ekranlarda Afife karakteri ile yerini almıştır. Üniversite dönemindeyken oyuncu olmaya karar vermiş ve bu süreçteki aldığı eğitimler doğrultusunda 2021 yılında ilk kez ex aşkım dizisiyle ekranları adımını atmıştır.

Aynı zamanda Türk Telekom reklamlarında oynayarak ekranla alakalı daha öncesinde iki farklı projesi mevcuttur.

O kız Zeynep karakterini canlandıran Dilin Döğer’in sevgilisi konusunda olmadığı hayranları olmadığı bilgisine sahiptir. Bekâr olduğu bilinen Dilin Döğer şu anlık verdiği röportajlar doğrultusunda kariyerinde ilerleyen ve okul dizisi ile de bir o kadar dikkat çekmiş başarılı bir oyuncu olarak kariyerine devam ediyor.

Şimdi hem sosyal medyada oldukça konuşulan hem de sezon başında ekranlara gelen o kız dizisinde Zeynep karakterini hayat vererek oldukça dikkat çekmiştir.

 

 

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Geyikçiden 1919 doğumlu Cumhuriyet Anneye ziyaret

Geyikçi’den 1919 doğumlu ‘Cumhuriyet Anne’ye ziyaret

Uysal, ‘Şehrimize sahip çıkacağız’

Uysal, ‘Şehrimize sahip çıkacağız’