RUSYA’YA 6 AYDA 3 BİN TURİST

Ukrayna’ya düzenlenen askeri operasyonun damga vurduğu ikinci çeyrekte, Avrupa Birliği ülkelerinden Rusya’ya gelenlerin sayısı 76 bin olarak açıklandı. FSB’nin açıkladığı verileri haberleştiren İzvestiya gazetesi bu kişiler arasında turist vizesiyle gelenlerin sayısının yalnızca 3 bin olduğunu yazıyor.En çok turist gönderen Avrupa ülkesi 1837 ile Almanya. Fransa, İtalya, İspanya ve Hollanda’dan gelenlerin toplam sayısı ise 500’ün biraz üstünde.

Gazete ikinci çeyrekte ülkeyi ziyaret eden turist sayısnın 2021’in aynı dönemine göre 6 kat azaldığına dikkat çekti. Geçtiğimiz yıl nisan-haziran döneminde pandemi nedeniyle Rusya’ya gelen Avrupalı turistlerin sayısı 18 binde kalmıştı. Pandemi öncesi 2019 yılında ise bu sayı 483 binin üstündeydi.Gazeteye konuşan turizmciler son 3 yılda tüm ülkelerden Rusya’ya gelen turist sayısının yüzde 95-97 azaldığını söyledi.

Turizmciler banka kartlarının işlememesi ve doğrudan uçuş bulunmaması nedeniyle turist sayısının düşük kaldığıni belirtiyor. (Kaynak:turkrus.com)

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Emniyet Müdürü Ulucandan Başkan Böceke veda ziyareti

Antalya Haberleri: Emniyet Müdürü Ulucan’dan Başkan Böcek’e veda ziyareti

TEKNİK TARIM DÜZE ÇIKARIR

Antalya Haberleri: TEKNİK TARIM DÜZE ÇIKARIR