Saray’da panik

 Erken seçim tartışmalarına değinen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “Erken seçim, Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi ömrünü, daha doğrusu iktidarını bitirir” dedi. Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Özel, AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un “Seçime gidilmesi halinde Sayın Cumhurbaşkanımız kendi siyasi hayatını, siyasi ömrünü de bir anlamda azaltmış oluyor” sözleri anımsatılarak, erken seçime ilişkin değerlendirmesinin sorulması üzerine, erken seçim kararını siyasetçilerin değil, milletin verdiğini dile getirdi. Özel, “Her girilen esnaf dükkanından çıkarken ‘seçim ne zaman’ diye soruluyorsa, her gidilen köy kahvesi erken seçim konuşuyorsa, her sohbetin sonu erken seçime varıyorsa erken seçim kaçınılmazdır” diye konuştu.

TRT’ye ilişkin atamaları da eleştiren Özel, “TRT hepimizin. Kamu yayıncılığı yapması gerekiyor. Eşit yayıncılık yapması gerekiyor. Ayrıca devletin bir kişi veya bir zümre tarafından yönetilenlere yer verilemez deniyor. Bu mevzuat maddesi okundukça suçüstü yakalandılar. Devletin tüm kurumlarını pelikanlar tarafından yönetilmesine alet ettiler” ifadelerini kullandı.

Son olarak göçmen meselesine ilişkin konuşan Özel sözlerini şöyle sürdürdü: “Afganistan’da Taliban rejimi vardı. Amerika Afganistan’a çoktandır gitmişti. Orada bir denge vardı. Amerika’nın caydırıcı gücü duruyorken denge Taliban lehine değişti. Taliban mevzi kazandıkça Afganlar, Türkiye’ye yöneliyorlar. Bu böyle devam ederse yılda 400 bin sığınmacı demek. Amerika ile masaya otururken, Afganistan’daki Taliban meselesi tek başına kalırsa ne tür bela açacağını anlamak gerekiyor. Ülkelerine dönmeleri için barışın sağlanması, barış ortamı için katkı sağlanmasını ifade ediyoruz.”

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Şeyda Küçükay kimdir? Tiktoker Şeyda K. kimdir?

Merve Özkaynak kimdir? Merve Özkaynak’ın kızı mı var? Kiminle evli?