Selahattin Paşalı kimdir?

Selahattin Paşalı kimdir?

Gerçek adı: Selahattin Paşalı
Doğum tarihi: 23 Mart 1968
Doğum yeri: Aksaray
Boy: 1.85 cm
Kilo: 75 kg
Burcu: Kova
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Oyuncu, tiyatrocu
İnstagram hesabı için tıklayın

Selahattin Paşalı nereli? Kaç yaşında?

Selahattin Paşalı kim, yaş, boyu, sevgilisi, dizileri, hangi dizilerde oynadı, nereli, evli mi? Kısaca hayatı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle.

Selahattin Paşalı hayatı ve biyografisi

Türk Tiyatro ve dizi oyuncusu Selahattin Paşalı aynı zamanda bir basketbolcu! Hayallerinin sınırı yok. Tek arzusu Afife tiyatro ödüllü bir oyuncu olmak ve ülkemizi ödüllerle temsil etmek! 14 yaşında Darüşafaka Spor Kulübü’ne transfer olduktan sonra Kaptanlık bile yapan yakışıklı oyuncu Selahattin Paşalı hayatı ve biyografisi.

Selahattin Paşalı, 2 Şubat 1990 yılında Muğla Bodrum’da dünyaya geldi. Selahattin Paşalı memleketi aslen Muğla’dır. Eğitim hayatına Bodrum’da başladı. Spora ve Spiritüelliğe ilgi duydu. Basketbol oynadı. Ayrıca Plates, masa tenisi, yüzme bilmektedir.  14 yaşında Darüşafaka Spor Kulübü’ne transfer oldu. Bu süreçte basketbol takım kaptanlığı yaptı. Lise eğitimini tamamladıktan sonra Budapeşte’de Sanat Yönetimi bölümünde okudu. Ardından 2 yıl boyunca Craft Atölye’de oyunculuk eğitimi aldı.

Başarılı oyuncunun hayallerini süsleyen şey “Afife tiyatro ödüllü bir oyuncu olmak ve yurt dışında bir ödül töreninde konuşma yaparak ülkesini temsil etmektir.”

Selahattin Paşalı oyunculuk kariyerine ilk olarak 2017 yılında “Kalp Atışı” dizisinde “Alp Sungur” rolü ile adım attı. 2018 yılında “Bir Umut Yeter” dizisinde “Arda Özkan” olarak izleyicisinin karşısına çıktı. 2019 yılında “Leke” dizisinde “Arda Yenilmez” karakterine hayat verdi. 2020 yılında iki ayrı büyük film yapımında rol aldı. 2020 “Babil” dizisinde “Hakan” ve “Aşk 101” dizisinde “Osman” karakterine hayat veren isim oldu.

Günümüzde çalışmalarını İstanbul’da sürdüren başarılı oyuncu Selahattin Paşalı dizi ve diğer film çalışmalarına son sürat devam etmektedir. Bu güne kadar profesyonel olarak 2 tiyatro oyununda sahne alan Selahattin Paşalı tiyatro çalışmalarına da devam etmektedir.

Selahattin Paşalı tiyatroları

  • Fotoğraf 51 / James Watson 2018          
  • Yutmak / Craft Tiyatro 2017

Selahattin Paşalı dizileri ve filmleri

Selahattin Paşalı oynadığı diziler ve rol aldığı film
projeleri aşağıda sıralanmıştır.

  • Aşk 101 (Osman) TV Dizisi 2020
  • Babil (Hakan) TV Dizisi 2020
  • Leke  (Arda) TV Dizisi 2019
  • Bir Umut Yeter (Arda Özkan) TV Dizisi 2018
  • Kalp Atışı (Alp Sungur) TV Dizisi 2017

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Gökberk Demirci kimdir?

Gökberk Demirci kimdir?

Şahin K kimdir?

Şahin K kimdir?