Selma Arıkan kimdir?

Selma Arıkan kimdir?

Gerçek adı: Selma Arıkan
Doğum tarihi: 1968
Doğum yeri: Giresun
Boyu: Bilinmiyor
Kilo:  Bilinmiyor
Burcu:  Bilinmiyor
Eğitim durumu:  Bilinmiyor
Medeni hali: Evli
Meslek: Oyuncu, fenomen
İnstagram hesabı için tıklayın.

Selma Arıkan kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Selma Arıkan kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu? Ailesi, çocukları, eşi kim? Enis Arıkan annesi Selma Teyze kimdir? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Selma Arıkan hayatı ve biyografisi

Selma Arıkan Türk oyuncu ve sunucu Enis Arıkan’ın annesidir. Enis Arıkan’ın annesinin videolarını Sosyal medya uygulamaları olan Snapchat ve Instagram üzerinden yayınlanmasının ardından feneomen olmuş ve film ve raklamlarda oynamaya başlamıştır. Enis Arıkan annesi Selma Teyze olarak da bilinmekrtedir.

Selma Arıkan 1968 yılında Giresun’da dünyaya geldi. Eğitim hayatı ve çocukluk yılları Giresun’da geçti. Okul çağlarında akordeon çalmaya başladı. Lise sıralarında ise 4 Mehmet’ten oluşan Mehmetler Grubu ile akordeon çalmaya başladı. Babasının işlerini kötü gitmesi ile o dönemlerde kazak örerek ve el işçiliği ile evinin geçimini sağlamıştır. Selma Arıkan eşini kısa bir süre önce kaybetmiştir. Bir kız bir de oğlu vardır. Oğlu Türkiye’de taının Enis Arıkan’dır.

Selma Arıkan’ın reklam, televizyon ve beyazperde de yer alması oyuncu, sunucu ve tiyatrocu olan oğlu Enis Arıkan ile çektiği videoların sosyal  medyada ilgi görmesi ile başladı. Enis Arıkan’ın annesi Selma Arıkan’ın videolarını ilk olarak Snapchat ve sonrasında bazı bölümleri kısaltarak Instagram üzerinden yayınlanmasının ardından izlenme sayısının 500 bini bulması ile Selma Arıkan bir anda fenomen olmuştur. Böylece oyunculuk kariyerinin kapıları da bu vesile ile açılmıştır. 

Selma Arıkan kameraların karşısına ilk kez 2017 yılında “Maide’nin Altın Günü” sinema filminde rol alaak başladı. 2019 yılında Enis Arıkan, Selam Arıkan ve kedisi Mia Dominos reklam filminde  oynadı.

Selma Arıkan yaşamını İstanbul’da sürdürmekte olup, film çalışmalarını sürdüremktedir.

Selma Arıkan dizi ve filmleri

  • Selma Arıkan hangi dizilerde oynadı, reklam filmleri, sinema filmleri aşağıda güncel olarak yer almktadır.
  • Maide’nin Altın Günü Sinema Filmi 2017
  • Dominos Reklam Filmi 2019

Selma Arıkan resimleri

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Emrah Kıyan kimdir?

Emrah Kıyan kimdir?

Buket Güler kimdir?

Buket Güler kimdir?