Serik Haberleri: Karavan tatilinin adresi Boğazkent halk plajı

Karavan tatilinin adresi Boğazkent halk plajı

 

Namık Kemal KILINÇ/SERİK, (DHA) – ANTALYA’nın Serik ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile birlikte kalabalık ortamlardan uzak, doğayla baş başa izole yaşam imkanı sunan karavan tatiline ilgi arttı.

Boğazkent Mahallesi’nde 5 yıldızlı otellerin yanında bulunan Serik Belediyesi Boğazkent Halk Plajı’nda karavanla tatil yapacak yerli ve yabancılara Serik Belediyesi tarafından yer gösterilmesiyle bölgede hareketlilik yaşanmaya başladı. Karavanlarını halk plajına park eden tatilciler, kumun ve güneşin tadını çıkartıyor. Tatil yapanlar arasında çok sayıda yabancı turist de bulunuyor.

Karavancıların sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla ön plana çıkan ve karavancılara ayrılan bölüme talebin artması ile birlikte Serik Belediyesi plajda karavancılara özel tesis yapmak için hazırlık yapıyor.

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, karavancıların bulunduğu alanda incelemee bulundu. Başkan Aputkan, karavancılar ile görüşerek, sıkıntılarını dinledi. Aputkan, “Pandemi ile birlikte ülkemizde karavan tatili yaygınlaşmaya başladı. Bunun en büyük örneğini de Boğazkent’te görebiliyoruz. Yerli ve yabancı turistler gönül rahatlığı ile gelerek güvenli bir ortamda tatillerini yapabiliyor. Belediye olarak Boğazkent plajında karavancılara hitap edecek yeni bir tesis yaparak yeni sezonda vatandaşlarımızın hizmetine açmayı planlıyoruz” dedi.

Bölgenin karavan turizmi için çok huzur verici ve güvenli olduğunu belirten tatilciler, Başkan Aputkan’a memnuniyetlerini dile getirdi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0
Kapora alıp, 27 kişiyi dolandıran 4 şüpheli tutuklandı

Antalya Haberleri: Kapora alıp, 27 kişiyi dolandıran 4 şüpheli tutuklandı

Antalya’da 2 saat arayla 2 cansız beden bulundu