Sezonun son balesi ‘Giselle’

Sezonun son balesi Giselle

ANTALYA, (DHA) – KLASİK bale dünyasında eşsiz bir yere sahip olan ‘Giselle’ bale eseri, Antalya Devlet Opera ve Balesi sahnesinde 14 Mayıs akşamı son kez perde açmaya hazırlanıyor.

Romantik bale türünün en önemli eserlerinden biri olarak kabul edilen ‘Giselle’ balesi, 14 Mayıs Salı akşamı Antalya Devlet Opera ve Balesi Opera Sahnesi’nde saat 20.00’de son kez sahnelenecek. Adolphe Adam’ın müziklerini hazırladığı eserin imza koreografisi Jean Coralli ve Jules Perrot’a ait. Kalbi kırık bir genç kızın mistik hikayesini anlatan Giselle, Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde Ayşe Fidanlık tarafından sahneye koyuluyor. Eserde dekor tasarımını Çağda Çitkaya, kostüm tasarımını Nursun Ünlü, ışık tasarımını Mustafa Eski üstleniliyor. Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestra sanatçılarını şef Pavel Petrenko yönetirken eserin başkemancısı Sibel Aydın olacak.

Romantizmin ve duygusallığın buluştuğu, mistik dünyanın kapılarını aralayan bale eserinin başrollerinde Rina Murata (Giselle), Mehmet Batur Büklü (Albrecht), Burak Özbek (Hilarion), Milina Fidan Özbek (Myrtha), Haruna Takeda ve Kaname Noi (Köy Pas De Deux) dans ediyor.

Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek sezonun son yetişkin eseri ‘Giselle’ balesinin biletleri, Antalya Devlet Opera ve Balesi gişeleri ve www.biletinial.com internet adresinde satışa sunuldu.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Yenimahalle Belediyespor, Konyaaltı Belediyesporu yenerek finale yükseldi

Yenimahalle Belediyespor, Konyaaltı Belediyespor’u yenerek finale yükseldi

KARBON AYAK İZİNİ BU YIL DA NÖTRLEDİ

KARBON AYAK İZİNİ BU YIL DA NÖTRLEDİ