Sokak köpekleri için özel yaşam alanı

Sokak köpekleri için özel yaşam alanı

ANTALYA, (DHA) – MURATPAŞA Belediyesi, sokak hayvanları için oluşturduğu rehabilitasyon ve geçici bakım evinin kapasitesini artırdı. İnşaatı tamamlanan üniteler, köpekler için özel olacak.

Muratpaşa Belediyesi’nin Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, Ermenek Mahallesi’nde bulunuyor. Merkezde, 10 yıl içinde 10 bin 419 sokak hayvanı kısırlaştırılırken 7 bin 535 hayvanın da tedavisi yapıldı. Şimdi, merkez yeni tamamlayan bölümle kapasitesini artırdı. Aynı zamanda Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın “Hep birlikte daha ileri” diyerek açıkladığı yeni dönem projeleri içinde yer alan bölümün inşaat çalışmaları tamamlandı.

Köpekler için oluşturulan ek üniteler, 12 bölümden oluşuyor. Bu yeni yaşam alanlarının giriş kısımlarında alıştırma kafesleri yer alıyor. Veteriner hekim Esra Çağlar, yeni yapılan ek hizmet alanıyla hizmet kapasitesinin yükseldiğini belirterek, “Buradaki amacımız, bakımevimize gelen canlarımızın tedavi ve küpeleme işlemleri tamamlandıktan sonra iyileşme sürecini daha geniş ve rahat alanlarda geçirebilmelerini sağlamak” diye konuştu.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Antalya’daki teleferik faciası böyle gelmiş! Bilirkişi raporu ortaya çıktı

Otomobil dereye düştü, sürücü hayatını kaybetti

Otomobil dereye düştü, sürücü hayatını kaybetti