Suavi Karaibrahimgil kimdir? Kimdir?

Suavi Karaibrahimgil nereli? Kaç yaşında?

Suavi Karaibrahimgil kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Suavi Karaibrahimgil  boy kilo yaş bilgileri. Suavi Karaibrahimgil kim? Suavi Karaibrahimgil hakkında merak edilenler kariyeri, vikipedi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Suavi Karaibrahimgil hayatı ve biyografisi

Suavi Karaibrahimgil Türk ses sanatçısı, besteci ve söz yazarıdır. Aynı zamanda Suavi Karaibrahimgil Nil Karaibrahimgil’in babası ve Modern Folk Üçlüsü Selami Karaibrahimgil’in kardeşi olarak tanınmaktadır.

Suavi Karaibrahimgil 16 Mayıs 1950 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Aslen Ankaralıdır. Nil Karaibrahimgil’in babasıdır. İki çocuk sahibi olan Suavi Karaibrahimgil eğitim hayatına Ankara’da başladı. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitimine Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Finansal Yönetim bölümünde sürdürmeye başladı.  Babası Vali Nihat Karaibrahimgil ve kardeşi Selami Karaibrahimgil Modern Folk Üçlüsü’nde performansı ile tanımaktadır.

Suavi Karaibrahimgil müzik sahnelerinde ilk kez 1967 yılında boy gösterdi. 1968 yılında söz ve müzik yapmaya başladı. Suavi Karaibrahimgil ilk LP albümü “Gurbetçi” 1982 yılında müzikseverlerle buluştu. 1992 yılında İkinci albümünü “Biz Sizi Ararız” albümünü piyasaya sürdü.  

Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Finansal Yönetim bölümünde Yüksek lisans yaptıktan sonra reklam cıngılları ve müzik besteleri üreten Suavi Karaibrahimgil günümüzde yaşamını Anakara’da sürdürmektedir. Suavi Karaibrahimgil boyu 1.65 cm kilosu 82 kg burcu Boğa.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

GELECEĞİN TURİZMİ, TURİZMİN GELECEĞİ!

Sol Yanım Ali (Oktay Çubuk) kimdir?