“Terörden medet umanları lanetliyoruz”

Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki 6 kişinin hayatını kaybettiği, 81 kişinin ise yaralandığı bombalı saldırıya ilişkin bugün DEVA Partisi ev sahipliğinde toplanan altılı masa ortak açıklama yayınladı. Altılı masa olarak terörle mücadelenin hukuk devletinin en öncelikli görevlerinden birisi olduğu inancında olduklarını belirterek, “Bu mücadele sonuç alana dek sürdürülmelidir. Bizler sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve kararlıyız” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Dün (13 Kasım 2022) İstanbul Taksim’de meydana gelen hain terör saldırısını toplantımızın öncelikli gündem maddesi olarak ele aldık.

Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Hayatını kaybedenlerin sayısının artmaması için dua ediyoruz.

Milletimizin başı sağ olsun.

Terörü, terör örgütlerini ve terörden medet umanları lanetliyoruz.

Bizler, Türkiye’yi terör saldırılarıyla dizayn etmek isteyenlere karşı kararlı duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz. Terör örgütlerinin amaçlarına ulaşmalarına hiçbir koşulda müsaade etmeyeceğiz.

Terörle mücadelenin hukuk devletinin en öncelikli görevlerinden birisi olduğu inancındayız. Bu mücadele sonuç alana dek sürdürülmelidir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

“Kepez için biz varız”