TÜRK AŞÇILAR, MISIRLI MESLEKTAŞLARINA EĞİTİM VERİYOR!

TÜRK AŞÇILAR, MISIRLI MESLEKTAŞLARINA EĞİTİM VERİYOR!

Türk Şefler, yıllarca aldıkları eğitimleri Mısırlı aşçılar ile paylaşırken, bu birliktelik ile güzel sonuçlar da ortaya çıkıyor. 

Verilen eğitimlerde, Türk mutfağının en beğenilen yemekleri olan kebap, baklava, mantı başta olmak üzere çok sayıda Türk yemeğinin yapımı ayrıntılı bir şekilde anlatılırken, uygulamalı olarak gösteriliyor.

Rixos Radamis Hotel’de görev yapan Executive Şef Sercan Arıklar, yıllardır yurt dışında görev yaptıklarını ve Türk Kültürünü ve yemeklerini gittikleri ve görev yaptıkları bölgelerde anlattıklarını ve yerel şefler ile paylaştıklarını ve bundan da memnun olduklarını söyledi. 

Şef Sercan Arıklar, “ Verdiğimiz eğitimlerde, Mısırlı aşçılar, Türk mutfağının zenginliklerini ve pişirme tekniklerini öğrenmekten büyük memnuniyet duyuyorlar. Oldukça ilgililer. Bizler de  Rixos ilesi olarak, Mısırlı meslektaşlarımızın ilgisinden ve öğrenme isteğinden oldukça memnunuz. Yaptığımız bu eğitimler ile  Türk mutfağının yanı sıra dünya mutfağı ve Mısır mutfağı reçetelerini çalışıyoruz. Rixos Mısır Otelleri CEO’su Erkan Yıldırım’a da bu etkinliklerimizin gerçekleşmesinde verdikleri destek için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu tarz eğitimlerin, hem Türk hem de Mısır mutfağının zenginliklerinin paylaşılması ve iki ülke arasındaki gastronomik iş birliğinin pekiştirilmesi açısından büyük bir adım olarak değerlendiriyorum.”dedi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Turizmde rekor üstüne rekor

Turizmde rekor üstüne rekor

'ALMANYA'DA REZERVASYONLARDA PATLAMA YAŞANIYOR!'

‘ALMANYA’DA REZERVASYONLARDA PATLAMA YAŞANIYOR!’