Ünsal’a 1500 m2 yeşil alan

Ünsal’a 1500 m2 yeşil alan

 Kepez Belediyesi, Başkan Mesut Kocagöz’ün ‘yeşil alan vizyonu’ kapsamında ilçenin dört bir yanında çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmalarını sürdürürken, yeni yeşil alanlar da üretiyor. 

Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, imara uygun şehirleşme süreci tamamlanan Ünsal Mahallesi’nde yeni yeşil alan düzenlemesi yaptı.  Yeşil alan çalışması, Gençlik ve Spor Bakanlığının, belediyenin desteğiyle çocuklara kazandırdığı çok amaçlı spor salonunun yanında gerçekleştirildi.

ÜNSAL’A 1500 M2 YEŞİL ALAN

Yeşillendirme çalışmasıyla Ünsal Mahallesi’ne 1500 m2’lik yeşil alan kazandırıldı.  
 Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, yeşillendirme çalışması kapsamında ilk olarak çevresine bordür taşı ördüğü alanın toprak tesviyesini yaptı. Daha sora yeşil alanın sulama ve aydınlatma tesisatı tamamlandı.

YEŞİL ALAN ÇALIŞMALARI ARTARAK SÜRECEK

Ardından yeşil alan düzenlemesi yapılan 1500 m2 büyüklüğündeki alana yirmiye yakın Benjamin ağacı fidanı dikildi ve çim tohumu ekildi. Önümüzdeki günlerde çimlerin büyümesiyle spor salonunun yanında yemyeşil bir bahçe ortaya çıkacak. Ağaçların büyümesiyle de bu bahçe, Ünsal Mahallesi sakinlerinin nefes alacağı bir nokta olacak.
Kepez Belediye Başkan Vekili Refik Emre Altekin de, planladıkları yeşil alan projeleri çerçevesinde ilçenin dört yanında peyzaj ve park çalışmalarının artarak devam edeceğini açıkladı.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Çocuklar şenlikte hem yarıştı hem eğlendi

Çocuklar şenlikte hem yarıştı hem eğlendi

Kepez’den Anneler Günü’nde ‘Anne Çocuk El Ele’ etkinliği

Kepez’den Anneler Günü’nde ‘Anne Çocuk El Ele’ etkinliği