Yalı Çapkını Sultan

Yalıçapkını sultan kimdir

İnsanlar tarafından çokça izlenen Yalı Çapkını dizisi son dönemin en çok izlenenler arasında yer almayı başarmıştır. Oyuncularının dizi karakterine uygun bir mizaca bürünmüş olması da diziyi bir kadar da doğal kılmaktadır. Dizide birçok oyuncunun olması gibi bunlar arasında birde sık takip edilen Ferit vardır. Ferit dizideki başrol karakter olmasını yanı sıra birde onunla anılan Sultan vardır. Yalı çapkını Sultan, Ferit’ e âşık olan kadındır. Sultan dizide hizmetçi görevini yapmaktadır. Böylece Ferit ile de görüşebilmek daha kolay olmaktadır.

Yalı Çapkını dizisinde hizmetçi görevi rolüyle oynayan Sultan gerçekte İrem Altuğ’ dur. İrem Altuğ çocukluktan itibaren oyunculuk sergilemeye başlamıştır. Bununla birlikte insanlar Yalı Çapkını dizisindeki Sultan Kim? Sorusunu sorup durmakta çünkü bu kadar ses getiren bir dizi hem izlenme rekorları kırmış hem de karakterleriyle uyumlu roller sergileyen oyuncuları olmuştur. Sultan aslında İrem Altuğ küçük yaşlardan itibaren bu alana girmiştir.

Güzellik yarışmasında birincilik elde etmiş. Henüz 7- 12 yaşları arasında dergi için güzellik yarışmasında seçilen İrem Altuğ daha sonra da oyunculuk yapmayı istemiştir. Daha sonradan birçok çocuk reklam filminde oynamıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümünü kazanan İrem Altuğ, sonradan bu bölümü bırakıp yurtdışında oyunculuk bölümünü okumak için bu bölümü bırakmıştır. Gittiği San Francisco Eyalet Üniversitesi ‘ nde yine tiyatro bölümünü devam ettirip burada bitirmiştir. Beş yıl boyunca Amerika’ da kalıp farklı bağımsız filmlerde rol almıştır. Beş senenin sonunda Türkiye’ ye dönen İrem Altuğ birkaç dizide de rol almıştır. Bu diziler: Eve Giden Yol, Ihlamurlar Altında ve Şeytan Ayrıntıda Gizlidir.

İlginizi çekebilir: Yalı Çapkını Seyran Kimdir?

Yalı Çapkını dizisindeki Sultan, Ferit ile birlikte olduğu için oldukça da merak edilen karakterler arasında olmuştur. Bununla da kalmayıp insanlar Yalı Çapkını hizmetçi Sultan kaç yaşında? Sorusuna cevap aramıştır. Sultan yanı gerçek adıyla İrem Altuğ 1980 doğumludur. 15 Eylül’ de doğmuştur. Bu durumda İrem Altuğ yanı Yalı Çapkını’ nın Sultan karakteri 43 yaşındadır.

Yalı Çapkını dizisinde her oyuncunun kendini karakteriyle özdeşleşmiş bir halde bulundurması oldukça önemli bir durum olmuştur. Bununla birlikte Yalı Çapkını Sultan’ın dizideki rolü için bakacak olursak Sultan dizide bir hizmetlidir. Bu hizmetini Korhan ailesine yapmaktadır. Ayrıca yalıda bulunan Ferit ile arkadaşlığı bulunmaktadır ve ilerleyen zamanlarda arkadaşlıkları herkes tarafından anlaşılmaktadır.

Sultan iki çocuğu olan bir kadındır. Bununla birlikte kendini seven ve oldukça da alımlı bir kadındır. Sultan dizide hizmetçi rolünün dışında Ferit’ le birlikte olması da ayrı bir sorun yaratmaktadır. Bu durumda dizide bulunan olaylar eksilmeyecek hale gelmiştir.

Yalı Çapkını dizisi son zamanlarda kendini ön plana çıkardığı gibi oyunculuğuyla da tüm karakterleri oldukça önemli konuma gelmiştir. Bununla birlikte Yalı Çapkını Sultan da oldukça önem kazanmıştır. Bu dizinin yanı sıra birçok film ve dizide çocukluk yıllarından itibaren rol almıştır. Bu durumda da kendine olan güvenini daha çok kazanmış ve oyunculuğunda daha da çok ilerleme kaydetmiştir. Çocukluk yıllarında derginin güzellik yarışmasında birinci seçilmesinden sonra yaklaşık 40 reklam filminde oynadığı bilinmektedir.

Oyunculukta kendini karakterine bürümesi genellikle daha çok dizide oynadığı görülmüştür. Bu dizilerden bazıları şunlardır: Çukur, Ihlamurlar Altında,  Kalp Yarası ve Kayıp Aranıyor ve bunlar gibi daha birçok dizide rol almayı başarmıştır. Oyuncularının sayesinde reyting rekorları kırdıran Yalı Çapkını dizisi son zamanlarda Ferit ve Sultan ile olan ilişkileri dolayısıyla Sultan karakterini de ön plana çıkarmıştır.

Sultan karakteriyle karşımıza çıkan İrem Altuğ oyunculuğunu büyük bir ilgiyle göstermeye çalıştığı için ve gerekli karakterde bulunduğu için de ayrıca çok önemli bir konuma gelmiştir. Oynadığı her karakteri kendisiyle bağdaştırmaya çalışan güzel oyuncu bu sayede merak edilen ve daha çok ün sahibi olmaya başlamıştır.  Böylelikle insanlar tarafından da daha fazla merak edilir hale gelmiştir. Sıklıkla yaşanan bu durum sayesinde oyunculuğunun da pekişmesi gözler önündedir.

Küçük yaştan itibaren oyunculuk yapmak isteyen İrem Altuğ yetişkinliğinde daha çok merak sarmış olduğu mesleğine daha çok bağlanmış görülmektedir. Durum böyle olunca da farklı dizilerde rol almayı başaran oyuncu İrem Altuğ mesleğini icra etmede de daha çok bağlılık kazanmıştır. İnsanların bu durumda oyuncuya merak sarması ve ünlenmesine katkı sağlaması da önemli olmuştur. Böylece İrem Altuğ oyunculuğuna önem vererek en iyi şekilde icra etmeye çalışmıştır.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Antik tiyatroda Kültürel Mirasın Koruyucuları etkinliği

Antik tiyatroda ‘Kültürel Mirasın Koruyucuları’ etkinliği

'Yeniden yanacak ormanlar kuruyoruz'

‘Yeniden yanacak ormanlar kuruyoruz’