Antalya Haberleri: Vali Yazıcı: Bölgemizin daha da kalkınması için somut adımlar atmaya devam edeceğiz

Vali Yazıcı: Bölgemizin daha da kalkınması için somut adımlar atmaya devam edeceğiz

 

ANTALYA,(DHA) – BATI Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) 151’inci Yönetim Kurulu Toplantısı, Vali Ersin Yazıcı’nın başkanlığında Burdur Valisi Ali Arslantaş ve Isparta Valisi Aydın Baruş’un katılımıyla yapıldı. Antalya Valisi Yazıcı, “Bölgemizin sosyo-ekonomik gelişmesine yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Yeni programlarla bölgemizin daha da kalkınması için somut adımlar atmaya devam edeceğiz” dedi.
BAKA 2022 yılı Ağustos Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı, Vali Ersin Yazıcı başkanlığında Antalya Valiliği Toplantı Salonu’nda yapıldı. BAKA’nın 151’inci Yönetim Kurulu Toplantısı’na Burdur Valisi Ali Arslantaş, Isparta Valisi Aydın Baruş, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta İl Genel Meclis Başkanı Serkan Keskin, Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Tutar, BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler ve kurum müdürleri katıldı.
YATIRIMCIYA YÖN VEREN MİSYON
Antalya Valisi Ersin Yazıcı, “Bilindiği üzere katılımcı yaklaşımlarla kalkınma stratejileri belirlemek ve bölgemizin yatırım imkânlarını tanıtarak yatırımcılara yön göstermek misyonunu taşıyan BAKA paydaşlarımızın ve bölgemizde yatırım yapmayı düşünen yatırımcıların sonuç odaklı programlarımızdan, faaliyetlerimizden ve projelerimizden yararlanması için çalışmalar yürütmektedir. Bu kapsamda BAKA olarak hâlihazırda devam eden desteklerimizin yanında yeni destek programlarını da hayata geçirerek bölge kalkınması için somut adımlar atmaya devam etme gayesi içerisindeyiz. Bugün gerçekleştireceğimiz 151 sayılı yönetim kurulu toplantımızda da bölgemizin sosyo-ekonomik gelişmesine yönelik çalışmalar hakkında görüşmeye devam edeceğiz. Yönetim kurulu toplantımızın ve alacağımız kararların üç ilimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.
Toplantıda ayrıca 2022 yılı girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi, mali destek programına dair hususlar, 2023 yılı çalışma programı ve bütçesine yönelik hazırlıklar, 2022 yılı altı aylık ara faaliyet raporuna dair detaylar ve hâlihazırda devam etmekte olan ajans projelerine dair gelişmeler değerlendirildi.(DHA)

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0
Kayıp engelli genci jandarma buldu

Manavgat Haberleri: Kayıp engelli genci jandarma buldu

Mavi Kelebeklerin hedefi kupayı Antalyaya getirmek

Antalya Haberleri: Mavi Kelebekler’in hedefi kupayı Antalya’ya getirmek