Aylin Engör

Aylin Engör 5 Temmuz 1991 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Çocukluk yılları İstanbul’da geçti. Eğitim hayatına İstanbul’da başladı. Liseyi tamamladıktan sonra, çocukluğundan beri hayalini kurduğu oyunculuk mesleği için Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nü kazandı ve bu bölümden mezun oldu.

Aylin Engör oyunculuk kariyerine başlamadan önce Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde diksiyon eğitimi aldı. Ardından Kuşdili Eğitim Merkezin’nde spikerlik ve sunuculuk eğitimi aldı. Her şeyin iyi bir eğitimden geçilmesi gerektiğine inanan güzel oyuncu  Aylin Engör Türvak Sinema ve Televizyon Okulunda oyunculuk eğitimi aldı.

Aylin Engör oyunculuk kariyerine ikinci el satış platformu olan Letgo reklamında oynayarak adım attı. Dizi oyunculuğuna ilk kez 2013 yılında “Galip Derviş” ve “Firuze” isimli projelerde rol alarak adım attı. En büyük çıkışını 2017 yılında “Ufak Tefek Cinayetler” isimli dizide “Rachel” karakteri ile yaptı. Aylin Engör 2020 yılında “Çukur” dizisinde “Cennet” rolüne hayat veren isim oldu. Özel hayatında manken ve model Deniz Can Aktaş ile aşk yaşadı. Aylin Engör ayrıca emlak sektöründe de çalışmaktadır. RE/MAX Gayrimenkul danışmanlığı bunu yanında yoga, pilates, tenis ve fitness ile de ilgilidir.

Aylin Engör boyu 1.60 cm kilosu 48 kg burcu Yengeç.

Aylin Engör oynadığı diziler ve filmleri

  • 2020 Çukur (Cennet)
  • 2017 Ufak Tefek Cinayetler (Rachel)
  • 2013 Galip Dervis
  • 2013 Firuze

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Selin Gökbakar kimdir?

Tuğçe Karabayır kimdir?