Binnur Kaya Kimdir?

Binnur Kaya Kimdir?

Genellikle komik karakterler ile ekranlarda sevenleriyle buluşan başarılı oyuncu Binnur Kaya, “Avrupa Yakası” dizisi ile pek çok insanın gönlünde taht kurmuş oyunculardan bir tanesidir. Yazımızın devamında; sevilen oyuncu Binnur Kaya kimdir? Binnur Kaya kaç yaşında? Binnur Kaya’nın burcu nedir? Binnur Kaya aslen nereli? Binnur Kaya evli mi? Binnur Kaya’nın rol aldığı dizi ve filmler nelerdir? Binnur Kaya’nın Instagram hesabı nedir? Gibi sorulara ve daha fazlasına yanıt bulabilirsiniz. 

19 Nisan 1972 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen başarılı oyuncu Binnur Kaya, aslen Adanalıdır. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun Binnur Kaya, üniversiteye gittiği dönemle aynı zamanda tiyatro oyunlarında performans sergilemeye başlamıştır ve eğitimini tamamladıktan sonra temelli olarak İstanbul’a taşınmıştır. 

Güzel oyuncu Binnur Kaya, Bakırköy Tiyatro’sunda çalışmaya başlamıştır. Daha sonrasında ise bir arkadaşının tavsiyesi üzerine “Hülya Avşar Show” programında “Asiye” karakterini canlandırmaya başlayan Binnur Kaya, “Kaynanalar” isimli ilk dizisi ile resmen adını duyurmayı başarmıştır. BKM oyuncu kadrosuna dahil olan başarılı oyuncu Binnur Kaya, Türk dizi tarihinin efsane dizisi olan “Avrupa Yakası” dizisinde can verdiği “Şahika Koçarslanlı” ve “Dilber hala” karakterleri ile izleyicilerden büyük beğeni ve sevgi toplamıştır. Daha sonrasında rol aldığı “Kırmızı Oda” dizisi ile ekranlara bomba gibi düşen güzel oyuncu Binnur Kaya, oldukça popüler olmuştur. “Kırmızı Oda” dizisinde can verdiği “Manolya Hanım” karakteri ile çok fazla dikkat çeken ve insanlar tarafından benimsenen başarılı oyuncu Binnur Kaya gerek oyunculuğu gerek konuşmaları gerekse tavsiyeleri ile sosyal medya da dahil her yerde adından söz ettirmeyi başarmıştır. Daha sonrasında pek çok başarılı dizi ve filmlerde rol alan Binnur Kaya, üstün oyunculuk yetenekleri ile birçok ödüle aday olmuş ve çoğunu da kazanmıştır. 

Uzun senelerden beri aktif olarak oyunculuk yapan Binnur Kaya, 19 Nisan 1972 tarihinde dünyaya gelmiştir. Binnur Kaya, içinde bulunduğumuz 2022 senesi itibari ile 50 yaşındadır. 

İlginizi Çekebilir: Zuhal Olcay Kimdir?

1972 senesinde Ankara’da doğan ve burada büyüyüp yine eğitimini de Ankara’da tamamlayan başarılı oyuncu Binnur Kaya aslen Adanalıdır ve yaşamına İstanbul’da devam ediyor. 

19 Nisan tarihinde dünyaya gelen güzel oyuncu Binnur Kaya, bir koç burcu kadınıdır. 

Üstün oyunculuk yetenekleri ile her insanın takdirini kazanan güzel oyuncu Binnur Kaya’nın boyu 1.63 kilosu ise 67’dir. 

Özel hayatını gözler önünde yaşamayan Binnur Kaya daha önce hiç evlenmemiştir. Başarılı oyuncu Binnur Kaya’nın hayatında şu an için özel bir insanın olup olmadığı bilinmiyor. 

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olan Binnur Kaya, Türk dizi ve film oyuncusudur.  

Gerek oyunculuğu gerek sempatikliği gerekse güzelliği ile pek çok insanın en sevdiği kadın oyunculardan bir tanesi olan başarılı oyuncu Binnur Kaya, Instagram hesabını aktif olarak kullanıyor ve takipçileri ile hem özel hayatına dair hem de projelerine dair detayları paylaşıyor. 143 gönderisi ve 406 bin takipçisi olan Binnur Kaya’nın Instagram hesabına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
'GASTRONOMİDE GELECEK ÇOK PARLAK!'

‘GASTRONOMİDE GELECEK ÇOK PARLAK!’

Alanyada kepçe ile kamyonet arasında sıkışan işçi hayatını kaybetti

Alanya’da kepçe ile kamyonet arasında sıkışan işçi hayatını kaybetti