Bülent İğdiroğlu kimdir?

Bülent İğdiroğlu kimdir?

Gerçek adı: Bülent İğdiroğlu
Doğum tarihi: 1953
Doğum yeri: Ankara
Boyu: 1.80 cm
Kilo:  92 kg
Burcu:  Bilinmiyor
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali: Evli
Meslek:  Sinema oyuncusu
İnstagram hesabı için tıklayın.

Bülent İğdiroğlu kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Bülent İğdiroğlu kimdir, yaşıyor mu, son hali, şimdi ne yapıyor, öldü mü, ölüm nedeni, oynadığı filmler, aslen nereli, boyu, kilosu ve burcu, evli mi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Bülent İğdiroğlu hayatı ve biyografisi

Bülent İğdiroğlu Türk Yeşilçam Sinema oyuncusudur. 1975 yılında başlayan oyunculuk kariyerine 4 sinema filmi sığdırdı. 1970’li yıllarda Özel Çamlıca Lisesi’nde Hababam Sınıfı serilerinde canlandırdığı Kalem Şakir rolü ile tanınmaktadır.

Bülent İğdiroğlu 17 Ocak 1953 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına Ankara’da başladı. 1970 yılının başlarında üniversite eğitimi için İstanbul’a geldi. 1975 yılında gazete ilanından oyunculuk başvurusu yaparak “Hababm Sınıfı” sinema filminde “Kalem Şakir’ rolünü kaptı ve Hababam Sınıfı oyuncuları arasında yer almayı başardı.

Oyunculuk kariyerine ilk olarak 1975 yılında “Hababam Sınıfı” sinema filminde “Kalem Şakir” rolüne hayat vererek başladı. Aynı yıl içinde “Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı” ve 1976 yılında da “Hababam Sınıfı Uyanıyor” sinema film serilerinde rol aldı. 1980 ve 1990 yıllarından günümüze dek hiç bir film yapımının içinde yer almadı. 2003 yılında “Hababam Sınıfı: Merhaba” sinema filminde kısa bir kesit için rol aldı. Günümüzde yaşamını Ankara’da sürdüren Bülent İğdiroğlu evlidir. Aynı zamanda Bülent İğdiroğlu’nun yeğeni Gamze İğdiroğlu’da dizi film oyuncusudur.  

Bülent İğdiroğlu dizi ve filmleri

Bülent İğdiroğlu oynadığı filmler, rol aldığı sinema filmleri, en son hangi filmde oynadı aşağıda güncel olarak listelenmektedir.

  • Hababam Sınıfı: Merhaba (Kalem Şakir) Sinema Filmi 2003
  • Hababam Sınıfı Uyanıyor (Kalem Şakir) Sinema Filmi 1976
  • Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı (Kalem Şakir) Sinema Filmi 1975
  • Hababam Sınıfı (Kalem Şakir) Sinema Filmi 1975

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Ali Gökmen Altuğ kimdir?

Ali Gökmen Altuğ kimdir?

Dilaver Gür kimdir?

Dilaver Gür kimdir?