Can Kurt Kalav Kimdir?

Manken, model ve oyuncu Can Kurt Kalav 1991 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Yeşilçam sinema oyuncusu Kenan Kalav ve Nesra Tan’ın oğludur. İstanbul’da öğrenimine başlayan Can Kurt Kalav liseden sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler bölümünde okumaya başladı. Ardından Craft Oyunculuk Atölyesi bünyesinde temel oyunculuk eğitimleri aldı.

Oyunculuk kariyerine ilk kez 2011 yılında Eylül filmi ile adım attı. Daha sonra 2013 yılında Benim Dünyam sinema filminde Semih rolünü canlandırdı. 2015 Güneşin Kizlari dizisinde Yigit rolü ile en büyük çıkışını yakaladı.2016 öğrenci öğretmen ilişkilerini anlatan Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde Cahit rolü ile ekaranlarda yer aldı. 2018 yılında Avlu dizisinde oynadı.

Özel hayatında babası Kenan Kalav ile kopuk ilişkiler yaşadı. Annesi Nesra Tan’dan boşanan Kenan Kalav Yeşim Sayınsoy ile 2006 yılında nikah masasına oturdu. Babası gibi oyuncu olan Can Kurt Kalav oyunculuk eğitiminde babasının kendisine katkı sağlamadığı yönünde demeçlerle magazin dünyasında açıklamalar yapmıştır. Karete sporu, plates ve fitness yapman Can Kurt Kalav boyu, kilosu ve burcu güncellenecektir.

Can Kurt Kalav oynadığı diziler ve filmler

  • 2018 Avlu
  • 2016 Hayat Bazen Tatlıdır (Cahit)
  • 2015 Güneşin Kızları (Yiğit)
  • 2013 Benim Dünyam (Semih)
  • 2011 Eylül

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Emin Günenç kimdir?

Kırmızı Oda dizisinin Canı Feyyaz Şerifoğlu kimdir?