Cemre Kemer kimdir?

Cemre Kemer kimdir?

Gerçek adı: Cemre Kemer
Doğum tarihi: 17/02/1985
Doğum yeri:  İstanbul
Boyu: 1.68 cm
Kilo:  52 kg
Burcu:  Kova
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali: Bekar (Emir Medina ile)
Meslek: Şarkıcı, Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın.

Cemre Kemer kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Cemre Kemer kimdir, nereli, kaç yaşında, Cemre Kemer Edis kardeş mi, akraba mı? Cemre Kemer evli mi, sevgilisi, kızı ve çocuğu var mı, boy kilo ve hangi burç? Oynadığı diziler, albümleri, estetiksiz hali, şimdi ne yapıyor? Kim kimdir bölümümüzde Cemre Kemer hayatı ve biyografi bilgileri hakkında bilgiler sunacağız.

Cemre Kemer hayatı ve biyografisi

Cemre Kemer Türk Pop müzik sanatçısı, dizi ve sinema oyuncusudur. 1 Nisan 2005 tarihinde Hepsi grubunun 4 solistinden biri olarak tanınmaya başladı. Dizi ve sinema filmlerinin yanı sıra Tv ekranlarında jüri üyesi olarak da yer aldı.

Cemre Kemer, 17 Şubat 1985 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Babası İslam Kemer ve annesi Şebnem Özberk’tir. Annesi aynı zamanda sanatçının menajerliğini de yapmaktadır. Annesi ve babası boşanmıştır. Dilan ve Sehle isminde 2 kardeşi bulunmaktadır. Cemre Kemer eğitim hayatına Lütfü Banat İlkokulu’nda başladı. Daha sonra Sedat Simavi İlkokulu’nda eğitimine devam etti. Liseyi tamamladıktan sonra İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü’nde bale eğitimi aldı.

Medya kariyerine Atatürk Kültür Merkezi’nde Çocuk Ve Gençlik Balesi gurubuyla sahne alarak başladı. Cemre Kemer Şan ve piyano dersleri aldıktan sonra kameraların karısına ilk kez şarkıcı İsmail YK’nın klibinde yer aldı. Bu deneyiminden sonra Trafikte 1 dakika adlı reklam filminde rol aldı.

Grup Hepsi, ilk etaplarda arlarında Gülçin Ergül’ün olmadığı 3 kişilik bir ekiple yola çıktı. İlk isimleri R&B kız grubu oldu. 2005 yılında ilk albümleri “Bir” ile büyük başarı kazandı. 2006 yılında “Hepsi 2” albümüyle en büyük çıkışlarını yakaladılar.

Takvimler 2005 yılını gösterdiğinde çocukluk arkadaşları olan Yasemin Yürük, Eren Bakıcı ve Gülçin Ergül ile “Hepsi” müzik grubunu kurdu. İlk şarkıları olan “Yalan” ile büyük bir çıkış yakaladı. 2006 yılında Sezen Aksu ile Türkiye turnesine hayatında yeni bir dönüm noktası oldu. Bu süreci Kenan Doğulu ile birlikte 40 derece partileri takip etti.

2006 yılında ilk kez beyazperde de rol almaya başladı. “Kısık Ateşte 15 Dakika” sinema filminde Hepsi gurubu olarak filmde yer aldılar. Bu deneyim onlara dizi film kapılarını aralamış oldular. 2007 yılında “Hepsi1” dizisinde başrolde Hepsi Grubu solistleri ile birlikte rol aldı. 2009 yılında “Kayıp Çocuklar Cenneti” filminde rol aldı. Aynı yıl içinde Hepsi Grubu 2009 yılı itibari ile yollarını ayırdı. Cemre Kemer ve Gülçin Ergül arasında yaşanan bazı tatsız durumlar grubun dağılmasına neden oldu.

Cemre Kemer 2013 yılında yoluna seslendirme sanatçısı olarak devam etti ve “Pinokyo” filminin Türkçe dublajını yaptı.  2015 yılında ekranlara geri döndü. “Durma Dans Et” isimli dans yarışmasında jüri üyeliği yaptı. 2015 yılında Emir Medina adlı sevgilisi ile anıldı. Ayrıca Şarkıcı Cemre Kemer Edis Görgülü akraba mı kardeş mi? Diye merak edenler için böyle bir durum söz konusu değildir. Başarılı şarkıcı Cemre Kemer günümüzde pilates eğitmenliği yapmaktadır.

Cemre Kemer dizi ve filmleri

Cemre Kemer oynadığı diziler, rol aldığı film projeleri,  televizyon programları aşağıda güncel olarak yer almaktadır.

  • 2015 Durma Dans Et TV Şov Programı
  • 2013 Pinokyo Sinema Filmi Seslendirme
  • 2009 Kayıp Çocuklar Cenneti
  • 2007 Hepsi1 TV Dizisi
  • 2006 Kısık Ateşte 15 Dakika Sinema Filmi

Cemre Kemer albümleri

  • 2009 Sır  Maxi Single
  • 2008 Şaka 10+1
  • 2006 Tempo Single
  • 2006 Hepsi 2
  • 2005 Bir

Cemre Kemer resimleri

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Derya Baştürk kimdir?

Derya Baştürk kimdir?

Bülent Kurbanzade kimdir?