Cengiz Nezir kimdir?

Cengiz Nezir kimdir?

Gerçek adı: Cengiz Nezir
Doğum tarihi: 1957
Doğum yeri: Düzce
Boyu: 1.80 cm
Kilo:  92 kg
Burcu:  Bilinmiyor
Eğitim durumu: Lise
Medeni hali: Bilinmiyor
Meslek: Oyuncu, İşadamı
İnstagram hesabı için tıklayın.

Cengiz Nezir kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Cengiz Nezir kimdir, nereli, kaç yaşında? Cengiz Nezir son hali, evli mi, çocukları, en son Hababam Sınıfı Merhaba filminde rol alan Cengiz Nezir öldü mü, şimdi ne yapıyor ve ne iş yapar? Boyu, kilosu ve burcu? İnsatgram hesabı? Kim kimdir bölümümüzde Cengiz Nezir kısaca hayatı ve biyografi bilgileri hakkında bilgiler sunacağız.

Cengiz Nezir hayatı ve biyografisi

Cengiz Nezir Türk Sineması Yeşilçam oyuncusudur. 1975 yılında rol aldığı Hababam Sınıfı serilerinde canlandırdığı Bozum Cahit karakteri ile bilinmektedir. 1976 yılında Aile Şerefi sinema filminde Mustafa rolüne hayat veren Cengiz Nezir 2003 yılında Hababam Sınıfı: Merhaba sinema filminde rol aldı. 

Cengiz Nezir 1957 yılında Düzce’de dünyaya geldi. Eğitim hayatına Düzce’de başladı. Babasının adı Ali Fuat Nezir’dir. Cengiz Nezir’in babası aynı zamanda “Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı” sinema filminde Bozum Cahit’in rol icabı babasını oynamıştır. Cengiz Nezir oyunculuk kariyeri 1975 yılında gazetede yayınlanan oyunculuk ilanına başvuru yapması ile başlamıştır. Hababam Sınıfı oyuncuları kadrosuna dahil olmadan önce 1975 yapımı olan “Ah Nerede” sinema filminde “Ömer” rolüne hayat verdi. Bu sinema filmi aynı zamanda ilk oyunculuk deneyimini yaptığı yapımdır.

1975 yılında “Ah Nerede, Bizim Aile, Hababam Sınıfı, Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı ve Aile Şerefi sinema filmlerinde rol aldı.1976 yılında Hababam Sınıfı Uyanıyor ve 2003 yılında Hababam Sınıfı: Merhaba sinema filminde rol alan isim oldu. Oynadığı filmlerde bazı seslendirmelerini oyuncu Erhan Yazıcıoğlu yapmıştır. 2011 yılında üzücü bir olay yaşadı ve babası Ali Fuat Nezir Kadıköy’de bulunan evlerinin 4.katının penceresinden aşağıya düşerek hayatını kaybetmiştir. 

Cengiz Nezir gerçek babası

Cengiz Nezir öldü mü, mezarı nerede diye merak edenler için henüz hayatını kaybetmemiştir. Sanatçı Cengiz Nezir kendi şirketini yönetmekte yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir.

Cengiz Nezir dizi ve filmleri

Cengiz Nezir oynadığı filmler, rol aldığı sinema filmleri aşağıda yer almaktadır.

  • Hababam Sınıfı: Merhaba (Bozum Cahit) Sinema Filmi 2003
  • Hababam Sınıfı Uyanıyor (Bozum Cahit) Sinema Filmi 1976
  • Aile Şerefi (Mustafa) Sinema Filmi 1976
  • Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı (Bozum Cahit) Sinema Filmi 1975
  • Hababam Sınıfı (Bozum Cahit) Sinema Filmi 1975
  • Bizim Aile (Ferdi) Sinema Filmi 1975
  • Ah Nerede (Ömer) Sinema Filmi 1975

Cengiz Nezir son hali resimleri

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Temel Kankıran kimdir?

Temel Kankıran kimdir?

Emrah Kıyan kimdir?

Emrah Kıyan kimdir?