Derya Bedavacı kimdir?

Derya Bedavacı kimdir?

Gerçek adı: Derya Bedavacı
Doğum tarihi: 10 Mart 1981
Doğum yeri: Sivas
Boy: 1.68
Kilo: 56 kg
Burcu: Balık
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli (Murat Bedavacı ile)
Meslek: Besteci, Söz Yazarı, Şarkıcı
İnstagram hesabı için tıklayın

Derya Bedavacı nereli? Kaç yaşında?

Derya Bedavacı kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu? Derya Bedavacı sevgilisi, evli mi, kiminle evlendi, çocuğu var mı? Derya Bedavacı şarkıları, albümleri, konserleri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Derya Bedavacı hayatı ve biyografisi

Derya Bedavacı Türk şarkıcı, söz yazarı ve bestecidir. Akustik ve coverları ile bir anda yıldızı parladı. 2014 yılında katıldığı O Ses Türkiye yarışması ile hatırlanmaktadır.

Derya Bedavacı 10 Mart 1981 yılında 7 çocuklu bir ailede Sivas’ta dünyaya geldi. Memleketi aslen Sivas’tır. Çocuk yaşlarda ailesi ile birlikte İzmir’e taşındı. Çocukluk yılları ve eğitim hayatına İzmir’de başladı. Derya Bedavacı müzik kariyerine ve televizyon dünyasına 2014 yılında “O Ses Türkiye” yarışması ile adım attı. Ardından profesyonel müzik kariyerine 2018 yılında piyasaya sürdüğü “Sayende” adlı albüm ile büyük bir çıkış yakaladı. Derya Bedavacı eşi davulcu ve baterist Murat Bedavacı’dır. Derya Bedavacı Murat Bedavacı evliliklerinden “Ada Su” adında bir kız çocukları dünyaya geldi.

Derya Bedavacı bir dönem Hakan Altun ile beraber söylediği “Kavuşmalıyız” adlı tekli çalışması ile ciddi bir kitleye sahip oldu. Müzik kariyerinin yanı sıra şiirler kaleme alan genç müzisyen, iyi bir kitap okuyucusu ve duygusal bir kişilik olarak kendisini tanımlamaktadır. Derya Bedavacı cover, akustik kayıtları ve şarkıları ile oldukça beğeni toplayan bir sanatçıdır. Kendisi yıllarca eşi Murat Bedavacı ile aynı sahneyi paylaştı.Derya Bedavacı Hakan Altun yıllanmış eşya, Kubat Veda, Buram Buram ve Eyvah şarkılarını, Hakan Altun’un Saki şarkısı ve Ferhat Göçer‘in Sanane şarkılarını seslendirerek nüyük bir beğeni toplamıştır.

Derya Bedavacı günümüzde müzik kariyerini sürdürmekte olup ilerleyen dönemlerde dizi müzikleri çalışmaları yapmayı arzulamaktadır.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Melis Civelek kimdir?

Melis Civelek kimdir?

Remzi Kartal kimdir?

Remzi Kartal kimdir?