Hande Baladın kimdir?

Hande Baladın kimdir?

Gerçek adı: Hande Baladın
Doğum tarihi: 1 Eylül 1997
Doğum yeri: Kütahya
Boy: 1.89 cm
Kilo: 70 kg
Burcu: Başak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Voleybolcu
İnstagram hesabı için tıklayın

Hande Baladın nereli? Kaç yaşında?

Hande Baladın boy, yaş, sakatlık anı? Hande Baladın kimdir, aslen nereli, ailesi, babası nereli, kaç yaşında, boy kilo ve burcu, maaşı, ayak numarası? Hande Baladın sevgilisi kimdir? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Hande Baladın hayatı ve biyografisi

Hande Baladın Türk Kadın Milli voleybolcudur. 2013 Gençler Avrupa Şampiyonası’nda en iyi blok yapan oyuncu ve 2017 FIVB U23 Dünya Şampiyonası’nda en değerli oyuncu ve en iyi smaçör seçildi.

Hande Baladın 1 Eylül 1997 Kütahya‘da dünyaya geldi. Eğitim hayatına Kütahya’da başladı. Daha sonra ailesi ile birlikte İstanbul’a taşındı ve eğitimine Sarıyer Doğa Koleji’nde devam etti. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitimine İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü’nde sürdürdü.

Milli smaçör Hande Baladın voleybol dünyasına çok küçük yaşlarda Eczacıbaşı takımı çatısı altında çocuk ve yıldız takımlarında adım attı. Profesyonel olarak ilk kez Eczacıbaşı Vitra A takımında forma giymeye başladı. Kariyerine voleybola orta oyuncu olarak başladı. 2015 yılında Eczacıbaşı VitrA’nın altyapısından hızla A Takım’a yükseldi. 2018-2019 sezonunda Galatasaray Bayan Voleybol Takımı’nda deneyim kazanmak amacıyla 1 yıl süre ile forma giydi. Bu tecrübesinden sonra yine 2019-2020 sezonunda yeniden Eczacıbaşı Vitra A takımında forma giymeye başladı.

Hande Baladın başarıları ile filelerde boy gösterirken 2013 yılında Gençler Avrupa Şampiyonası’nda “en iyi blok yapan oyuncu” ve 2017 FIVB U23 Dünya Şampiyonası’nda “en değerli oyuncu” ve “en iyi smaçör” seçildi. Hande Baladın ayrıca FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonluğu, CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi 3.lüğü, CEV Kupası Şampiyonluğu gibi başarıları da bulunmaktadır.

Hande Baladın 2014 yılından itibaren smaçör olarak oynadı. 2019 yılından beri Türkiye kadın millî voleybol takımı oyuncusudur. Hande Baladın, 2020 CEV Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri maçlarında sergilediği performans ile yöne milyonların beğenisini kazanmıştır. Hande Baladın bekar olup günümüzde yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir.

Hande Baladın bireysel başarıları

 • 2017 FIVB U23 Dünya Şampiyonası – “En Değerli Oyuncu” ve “En iyi Smaçör”
 • 2013 Gençler Avrupa Şampiyonası –  “En İyi Blok Yapan Oyuncu”

Hande Baladın kulüp başarıları

 • 2016 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonluğu
 • 2017 CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi Üçüncülüğü
 • 2018 CEV Kupası Şampiyonluğu
 • 2019 Spor Toto Şampiyonlar Kupası Şampiyonluğu (Süper Kupa)
 • 2019 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası İkinciliği

Hande Baladın Milli Takım başarıları

 • 2013 Gençler Avrupa Şampiyonası Üçüncülüğü
 • 2015 FIVB U23 Dünya Şampiyonası İkinciliği
 • 2017 FIVB U23 Dünya Şampiyonası Şampiyonluğu
 • 2017 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası Üçüncülüğü
 • 2018 FIVB Milletler Ligi İkinciliği
 • 2019 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası İkinciliği

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Ömer Bayram kimdir?

Ömer Bayram kimdir?

Mustafa Karataş kimdir?

Mustafa Karataş kimdir?