İpek Gümüşoğlu kimdir?

İpek Gümüşoğlu kimdir?

Gerçek adı: İpek Gümüşoğlu Omurtag
Doğum tarihi:  1972
Doğum yeri:  İstanbul
Boyu: 1.76 cm
Kilo: 60 kg
Burcu: Bilinmiyor
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali: Evli (Mehmet Omurtag ile)
Meslek:  Model, Sunucu, Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın.

İpek Gümüşoğlu nereli? Kaç yaşında?

İpek Gümüşoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu? İpek Gümüşoğlu oynadığı diziler? İpek Gümüşoğlu evli mi, kiminle evlendi, eşi kim, çocuğu var mı? İpek Gümüşoğlu Mehmet Omurtag boşandı mı? Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

İpek Gümüşoğlu hayatı ve biyografisi

İpek Gümüşoğlu Türk model, sunucu, dizi ve sinema oyuncusudur. 1993 yılında katıldığı güzellik yarışmasında üçüncü olması ile tanınmaya başladı.

İpek Gümüşoğlu 1972 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına İstanbul’da başladı. Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra üniversite eğitimine Uludağ Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nde sürdürdü. 1993 yılında düzenlenen güzellik yarışmasına katılması ile hayatı bir anda değişmeye başladı. 1993 yılında Türkiye’nin ilk özel televizyonu olan Star TV’nin düzenlediği yarışmada birincilik ödülünü Arzum Onan ve ikinciliği ise Emel Yıldırım alırken İpek Gümüşoğlu bu yarışmada üçüncü seçildi.

İpek Gümüşoğlu Can Gürzap ve Arsen Gürzap’tan “Dialog Eğitim kurumundan” diksiyon dersleri aldı. Aynı zamanda Gamze Süner Atay’dan Oyunculuk teknikleri eğitimi aldı. La Salle Fashion İnternational School’da eğitim aldı.  Kariyerine mankenlik, modellik yaparak başlayan İpek Gümüşoğlu 1993 yılında televizyon ekranlarında çeşitli programlar sunarak sunuculuğa adım attı. Ardından 1994 yılında ilk kez kameraların karşısına oyuncu olarak geçerek “Alem Buysa” dizisinde “Sultan” rolüne hayat verdi. Haber muhabirliği ve ana haber sunuculuğu yaptı. İpek Gümüşoğlu dönemin Fransız moda markası Pierre Cardin Türkiye distribütörü Mehmet Omurtak ile nikah masasına oturmasının ardından sahne ve podyumlara veda etti. Anne olduktan sonra kameralardan uzaklaştı. Bir dönem ünlü markalar için tasarımlara imza attı. Kenan Işık’ın sunduğu “Kim Milyoner Olmak İster” isimli yarışmaya katıldı.

2000’li yıllardan sonra uzun bir ara verdiği medya ve oyunculuk kariyerine 2018 yılında “Gülperi” dizisinde “Melek” rolü ile dönüş yaptı. 2019 yılında “Kardeş Çocukları” dizisinde rol alan İpek Gümüşoğlu aynı yıl “Zengo” adlı sinema filminde ilk beyazperde deneyimini yaşadı.

İpek Gümüşoğlu dizileri ve filmleri

 • 2019 Zengo Sinema Filmi
 • 2019 Kardeş Çocukları TV Dizisi
 • 2018 Gülperi (Melek) TV Dizisi
 • 1994 Alem Buysa (Sultan) TV Dizisi

İpek Gümüşoğlu ödülleri

 • 1993 Türkiye 3: Güzeli
 • 1993 Miss Universe 2 Runner Up – Best Costume National

İpek Gümüşoğlu TV programları

 • 2001 TV 8 Ana Haber Sunuculuğu
 • 2000 CNN Türk Haber Muhabirliği
 • 1995 Orhan Boran’la Atv’de Pazar
 • 1993 Sabah Programı Müzikli Dakikalar – Star TV
 • 1993 Manşet – Magazin Programı
 • 1993 Jetset – Magazin Programı
 • 1993 Alem – Magazin Programı

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Linda Susan Milor kimdir?

Linda Susan Milor kimdir?

Ece Önen kimdir?

Ece Önen kimdir?