IRONMAN 31 EKİM’DE ANTALYA BELEK’DE

1.9 km Yüzme, 90 km bisiklet ve 21 km koşu parkurlarından oluşan 3 farklı branşın art arda yapıldığı, dayanıklılık, irade ve güce dayalı yarışta IRONMAN olabilmek, her triatletin hayalidir.

 

IRONMAN olabilme hedefi,50 yıllık bir marka olan yarışın,her geçen gün daha da ilgi çekici hale gelmesine ve sürekli zirvede kalmasına neden oluyor.Belek sahilinde başlayan ve The Land of Legends’dasona erecek olan yarışa Bu yıl 88 ülkeden 2250 sporcu katılacak.

IRONMAN, spor kültürüne sahip amatör ve profesyonel sporcuları bir araya getirecek, sporu tatili ve mücadele tutkusunu birleştirerek Belek’in olağanüstü doğasında tüm katılımcılara unutulmaz bir deneyim yaşatacak. 31 Ekim 2021 sabahı saat 08.00’da başlayacak olan bu olağanüstü dayanıklılık yarışı, sosyal medya hesaplarındaki canlı yayınlarla da takip edilebilecek.Türkiye, spor turizmindeki önderliğini bir kere daha ispat etti

Pandemi ve seyahat engelleri sebebi ile dünyanın bir çok yerinde yarışlar iptal olurken, Antalya Belek’te gerçekleşecek “IRONMAN Türkiye”Avrupa’nın en geniş katılımlı 2. Yarışı unvanınıda kazandı.

Spor turizmi ve Bölgesel katkı

88 ülkeden 2250 sporcu, beraberindeki katılımcılar ile yaklaşık 6.000 kişilik bir turizm hareketi oluşturmaktadır. Yarış öncesinde kısa bir kamp dönemi ve yarış sonrasında dinlenme dönemi ile beraber ortalama 7 gün konaklama yapan sporcular, spor turizm hareketi olarak bölgeye 20 milyon Euro’yu aşkın bir katkı sağlamakta.

Farklı uluslararası marka spor organizasyonları için referans bir etkinlik olan IRONMAN Turkey, organizasyon sonrasında oluşan ardılkamp talepleri iletüm yıla yaygın turizm faydası sağlayacak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

YELKEN AÇTILAR

Yeşilköy Halk Tiyatrosu perdeyi açtı