Kemer’de önce sağlık

 Belediye ekipleri, 15 hastaya evde kişisel bakım yaparken, 26 hastaya enjeksiyon ve pansuman, 1 hastanın evinde temizlik, 6 hastaya da evinde banyo yaptırdı. Hastaların her zaman yanında olmayı sürdüren belediye ekipleri, 11 iş yerinin sıhhi kontrolü yaptı.

Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı belediye veterinerliği ise Ağustos ayında çalışmalarına ara vermeden devam etti.

Son bir ayda 215 hayvanı aşılayan belediye ekipleri, 215 hayvanı kısırlaştırdı ve işaretledi. 30 hayvanı sahiplendiren belediye ekipleri, sokak hayvanları ile ilgili gelen 375 şikayeti değerlendirerek gerekli çalışmaları tamamladı.

İhtiyaç sahibi 5 hastaya hasta yatağı, 3 hastaya tekerlekli sandalye temin eden belediye ekiplerince, daha önce 6 hastaya verilen hasta yatağı tutanak karşılığında geri alındı. Kemer’de yaşayan 134 kişiye de yüz yüze psikolojik danışmanlık hizmeti verildi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, Kemer Belediyesi olarak sağlık anlamında çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini söyledi.

Vatandaşların ve ayrıca sokak hayvanlarının da her zaman yanında olmaya devam ettiklerine değinen Başkan Topaloğlu, “Her şeyin başı sağlık sözüyle hareket ediyoruz. İlçemizde yaşayan hasta ve bakıma muhtaç vatandaşlarımıza evde bakım hizmetleri kapsamında hizmet ediyoruz. Saç tıraşından banyosuna kadar tüm kişisel bakımlarını yapıyoruz. Hastanelere gidemeyecek olan hastalarımızın hastanelere sevkini sağlıyoruz. Veterinerlik bölümümüzde de can dostlarımız olan sokak hayvanları ile ilgili çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.” dedi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Tütüncü öğrencilerle buluştu

Öğrencilerden Başkan Topaloğluna ziyaret

Öğrencilerden Başkan Topaloğlu’na ziyaret