Kepez Belediyesi çocukları müzikle buluşturdu

Kepez Belediyesi çocukları müzikle buluşturdu

 Kepez Belediyesi’nin eğitime verdiği önem, sanatsal etkinliklerle de kendini gösteriyor. Sosyal belediyecilik anlayışıyla ilçeye kazandırılan Kepez Müzik Okulu, her yıl yüzlerce minik yeteneğe kapılarını aralıyor. Kepez Müzik Okulu,  Haziran ayının ilk haftasında kutlanan ‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası’ kapsamında öğrencileri müzikle buluşturdu.

İlçedeki farklı okullarda düzenlenen etkinlikler kapsamında,  Kepez Müzik Okulları’nın eğitmenleri, Yedikuyular İlkokulu ve Sefa Akın Ortaokulu öğrencilerine keyifli ve eğlenceli bir müzik dinletisi sundu. Kepez Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Teomanpaşa Halk Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla,  günün farklı saatlerinde iki ayrı okulda düzenlenen etkinlik öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. Öğrenciler, müzik eşliğinde gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

Kepez Müzik Okulu, eğitmenleri minik müzisyenlere rehberlik ederek öğrencilere dolu dolu bir müzik ziyafeti sundu. Kepez Müzik Okulları öğrencileri her yıl düzenlenen ‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası’ etkinliklerinde sahne alarak, bir yıl boyunca edindikleri müzik deneyimlerini yaşıtlarına sergiliyorlar.

Kepez Belediyesi, bu tür kültürel ve sanatsal faaliyetlerle çocukların sosyal gelişimine katkıda bulunmayı ve onlara sanatın güzelliklerini yaşatmayı hedefliyor.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Gazipaşa'nın yolları modernize ediliyor

Gazipaşa’nın yolları modernize ediliyor

Kepez'de temizlik operasyonu

Kepez’de temizlik operasyonu