Kubilay Aka kimdir?

Kubilay Aka kimdir?

Gerçek adı: Kubilay Aka
Doğum tarihi: 5 Mayıs 1995
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.88 cm
Kilo: 80 kg
Burcu: Koç
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın

Kubilay Aka nereli? Kaç yaşında?

Kubilay Aka kimdir, aslen nereli, boyu, kilosu, burcu, ailesi, babası, annesi, sevgilisi kimdir? Oynadığı diziler kısaca hayatı ve biyografi bilgileri kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Kubilay Aka hayatı ve biyografisi

Kubilay Aka Türk dizi ve sinema oyuncusudur. Müzsiyen yönü de vardı. Muğla-Milas Havalimanı’nda özel bir şirkette çalışırken keşfedilen Kubilay Aka Çukur dizisinde canlandırdığı Celesun rolü ile hafızalara kazındı ve tanındı.

Kubilay Aka 5 Mayıs 1995 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Ailesi aslen Göçmen’dir. İlk ve orta öğrenimini ve liseyi İstanbul’da tamamladı. Üniversite eğitimine Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havaalanı Yönetimi Bölümünde devam etti ve mezun oldu.

Üniversiteden mezun olduktan sonra ilk olarak iş hayatına “Muğla Milas Havalimanı’nda” başladı. Burada hayatının en değerli yolculuğuna çıktı. Ufuk Ergin’nden gelen bir instagram mesajı ile hayatı bir anda değişti. Havaalanından dizi ve sinema setlerine yolculuk! “Kubilay Aka, oyunculuğa başlama hikayesini şu sözlerle anlamıştır.”

“Muğla-Milas Havalimanı’nda özel bir şirkette çalışıyordum. Ufuk Ergin, sanatçısı Ozan Doğulu ile lounge kısmına giriş yaptı. İşlemlerini gerçekleştirdim. O sırada yaka kartımdan adıma soyadıma bakmış. 10 dakika sonra Instagram’dan bir mesaj geldi. Bana “Vatanım Sensin” dizisindeki Ali Kemal karakteri için deneme çekimine gelip gelemeyeceğimi soruyordu. Görmesem, kim olduklarını bilmesem, birileri bana şaka yapıyor zannederdim.”

Kubilay Aka oyunculuk kariyerine 2016 yılında “Vatanım Sensin” dizisinde “Ali Kemal” rolü ile adım attı. 2017 yılında “Çukur” dizisinde “Celasun” karakterine hayat verdi. 2018 yılında “Arif v 216” sinema filminde ilk kez beyazperde de boy gösterdi. Aynı yıl  “Aşk Bu Mu?” adlı sinema filmi ile yine beyazperdede rol aldı.  2020 yılında “Aşk 101” dizinde “Kerem” rolü ile izleyicinin karşısına çıktı. Kubilay Aka bekar olup sevgilisi oyuncu Miray Daner’dir.

Kubilay Aka “Gamzendeki Çukur” seslendirmesi ile de müzisyen yönünü ortaya çıkartmıştır. Çukur dizisi film müzikleri için bir araya geldiği şarkıcı “Hayko Cepkin” ile “Gamzendeki Çukur” indirilen şarkılar arasında listenin başında yer almıştır.

Kubilay Aka dizileri ve filmleri

Kubilay Aka oynadığı diziler, rol aldığı filmler aşağıda yer almaktadır.

  • 2020 Aşk 101 (Kerem) TV Dizisi
  • 2019 Çukurdakiler (Celesun) Kısa Film
  • 2018 Aşk Bu mu? (Umut) Sinema Filmi
  • 2018 Arif V 216 (Yakışıklı) Sinema Filmi
  • 2016 Vatanım Sensin (Ali Kemal) TV Dizisi

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Kaan Urgancıoğlu kimdir?

Kaan Urgancıoğlu kimdir?

Mert Yazıcıoğlu kimdir?

Mert Yazıcıoğlu kimdir?