Mert Yazıcıoğlu kimdir?

Mert Yazıcıoğlu kimdir?

Gerçek adı: Mert Yazıcıoğlu
Doğum tarihi: 10 Mayıs 1993
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.77 cm
Kilo: 68 kg
Burcu: Boğa
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın

Mert Yazıcıoğlu nereli? Kaç yaşında?

Mert Yazıcıoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu, abisi, sevgilisi, dizileri ve filmleri? Mert Yazıcıoğlu Muhsin Yazıcıoğlu’nun neyi? Mert Yazıcıoğlu Afra Saraçoğlu sevgili mi? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri kim kimdir bölümümüzde sizlerle birilikte olacak.

Mert Yazıcıoğlu hayatı ve biyografisi

Mert Yazıcıoğlu Türk dizi ve sinema oyuncusudur. 2011 yılında konuk oyuncu olarak başladığı dizi film kariyerine en büyük çıkışını 2013 yılında Karagül dizisinde Baran rolü ile yaptı ve üne kavuştu.

Mert Yazıcıoğlu 10 Mayıs 1993 yılında İstanbul’da 2 çocuklu bir dünyaya geldi. Memleketi aslen Denizli’dir. Eğitim hayatına İstanbul’da başlayan Mert Yazıcıoğlu liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitimine İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde devam etti. Ancak üniversitenin 2. sınıfında eğitimine ara verdi ve oyunculukla ilgilenmeye başladı.

Mert Yazıcıoğlu oyunculuk kariyerine ilk kez 2011 yılında “Dedemin İnsanları” adlı sinema filminde konuk oyuncu olarak adım attı. Mert Yazıcıoğlu oyunculuk kariyerine başlamadan önce Can Sipahi, Sumru Onat ve Ümit Çırak gibi ustalardan oyunculuk dersleri aldı. Ardından “3 Mota Eğitim Atölyesi’nde” oyunculuk eğitimi aldı. En büyük çıkışını 2013 yılında “Karagül” dizisinde “Baran rolü ile yaptı ve tanınmaya başladı. 2016 yılında “Umuda Kelepçe Vurulmaz” dizisinde “Ferit” rolü ile ve 2018 yılında “Mehmed Bir Cihan Fatihi” adlı dizide “Korkut” karakterini canlandırdı. Aynı yıl “Bir Litre Gözyaşı” dizisinde “Mahir” rolüne hayat verdi. Mert Yazıcıoğlu Netflix için çekilen 2020 yapımı olan “Aşk101” dizisinde “Sinan” rolüne hayat veren isim oldu.

45. Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni’nde yer alan Mert Yazıcıoğlu özel hayatında bir dönem oyuncu Hilal Altınbilek ile anıldı. Sevgilisi oyuncu Afra Saraçoğlu’dur.  Mert Yazıcıoğlu Muhsin Yazıcıoğlu ilişkisi yoktur soyadı benzerliği bulunmaktadır.

Mert Yazıcıoğlu dizileri ve filmleri

Mert Yazıcıoğlu oynadığı diizler, hangi dizilerde oynadı? Aşağıda güncel olarak listelenmektedir.

  • 2020 – Aşk 101 (Sinan) (TV Dizisi)
  • 2018 – Bir Litre Gözyaşı (Mahir) (TV Dizisi)
  • 2018 – Mehmed: Bir Cihan Fatihi (Korkut) (TV Dizisi)
  • 2016 – Umuda Kelepçe Vurulmaz (Ferit) (TV Dizisi)
  • 2018 – İyi Oyun (Cenk ‘Sifiralti’ Gökkaya) (Sinema Filmi)
  • 2013 – Karagül (Baran) (TV Dizisi)
  • 2012 – Kayıp Şehir (Furkan) (TV Dizisi)
  • 2011 – Dedemin İnsanları (Konuk oyuncu) (Sinema Filmi)

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Kubilay Aka kimdir?

Kubilay Aka kimdir?

Pınar Deniz kimdir?

Pınar Deniz kimdir?