Lokalen Krem Ne İşe Yarar, Nedir?

Lokalen Krem nedir? Aslında Lokalen krem uyuşturucu krem ve kaşıntıyı önleyen krem olarak geçmektedir. Doktor tavsiyesi altında 5 mg’ı geçmeden kullanılmalıdır. Yoksa Lokalen krem yan etkileri meydana gelebilmektedir. 15 TL olarak piyasada kendisini gösteren lokalen krem nedir? Sorusunu detaylı bir şekilde kaleme aldık.

Yazımızı yazarken Lokanlen kremin prospektüsü baz alınmıştır. Herhangi bir öneri ya da tavsiye içermemektedir.

İlginizi çekebilir: Dudak Yemek Zararlı mı? Dudak Yeme Alışkanlığı Nasıl Bırakılır?

Genellikle lazer epilasyona gidenlerde sıklıkla gördüğümüz Lokalen krem beyaz renkli ve yapı bakımından homojen bir yapıda olan kremdir. 3 gramlık alüminyum tüplerde eczanelerde yerini almıştır.

Lokalen krem bölgesel olarak uygulanan uyuşturucu kremlerden birisidir. Bununla birlikte antipruritikler grubunda yer olur. Buda onun kaşıntıya da oldukça iyi geldiği ve önlediğini göstermektedir.

Uyuşturucu özelliği ve kaşıntıyı önlemesinden ötürü Lokanlen krem aslında birçok alanda kullanılmaktadır. Bunların en başında kaşıntıyı önleme özelliğinden ötürü birçok sebepten meydana gelebilecek olan kaşıntılarda, mukoza üzerinde meydana gelen yüzeysel olan yanıklarda, göğüs ucunda anüste ya da dudakta meydana gelen çatlamalar ya da ağrılarda, hastanede uzun yatanlar için enfotrakeal entübasyon olarak bilinen soluk borusuna tüp yerleştirme işleminde kullanılmaktadır.

Aslında içerisinde yer alan maddelerin herhangi birine alerjiniz var ise Lokalen kremi kullanmamanız gerekmektedir. Buna ilaveten eğer ki kremin kullanılacağı bölgede bir enfeksiyon mevcut ise Lokalen kremin kullanımı uygun değildir. Son olarak ise kalp atışınız için herhangi bir ilaç kullanıyorsanız Lokalen krem ne yazık ki size uygun olmamaktadır.

Aslında bu sorunun cevabı sizin sorunuza göre doktorun kişiye özgü önerdiği bir doz olacaktır. Lakin prospektüsünde yer alan bilgiye göre gerekli olduğu hallerde gün içerisinde bölgeye birkaç sefer uygulama yapabilirsiniz. Bununla birlikte uygulama dozu 5 gramı geçmemelidir. Son olarak ise bölge eğer ki çok geniş ise doktordan bilgi almanız gerekmektedir.

Yaşlı insanların genellikle ek bir hastalığı mevcut olduğu için ekstradan krem ya da ilaç kullanımı doktora sorulması gerekmektedir. Bilinçsiz olarak kullanımı bireyde yan etkiye yol açabilir.

Çocukların derileri aslında yetişkinlere göre oldukça hassas olabilmektedir. Dolayısıyla krem kullanırken doktora danışmak gerekebilir. Lokalen kremin prospektüsünde doktorunuzun tavsiyesini almanız gerektiği bilgisi yer almaktadır.

Hamilelik döneminde kullanılan krem ya da ilaçlar fetüse etki edebilmektedir. Dolayısıyla birçok uzman hamilelik döneminde bu tarz ürünlerden uzak kalmanızı önermektedir. Lokalen kremi de hamilelik zamanında kullanmayınız.

Bu dönemde kullanılan ilaç ya da kremler anne sütü ile bebeğe geçebilir. Dolayısıyla bebek istenmeyen yan etkilerin tesiri altında kalabilir. Böyle bir durumun yaşanmaması için Lokalen krem kullanmamalısınız.

Her kremde olduğu gibi Lokalen kreminde bazı yan etkileri mevcuttur. Bunlar yaygın olmayan ve yaygın olarak 2 kategoride incelenmektedir.

Alüminyum tüplerde satışa sunulan Lokalen krem sadece eczaneden alınması uygun görülen bir kremdir. Dolayısıyla karşımıza güncel olarak 15 TL olarak gelmektedir.

‘’Anestol pomad, Aritmal 500 mg, Jetmonal ampul, Ksilidiin pomad, Lidestol jel, Lidofast karpul, Lmx krem, Monocain ampul, Otipax kulak damlası…’’

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kulak Kiri Neden Olur? Kulak Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Bactrim Şurup Ne İşe Yarar, Yan Etkileri Neler?