Manavgat Çağlayan Anadolu Lisesi’nde eğitim başladı

Manavgat Çağlayan Anadolu Lisesinde eğitim başladı

 

Mithat ABAKAN/MANAVGAT, (DHA) – ANTALYA Valiliği’nin kararıyla 3 yıl önce yıkılarak yeniden inşa edilen Çağlayan Anadolu Lisesi’nde 2023- 2024 eğitim öğretim yılında eğitim başladı.
Manavgat’ta 2020 yılında deprem yönetmeliğine uygun olmadığı gerekçesiyle Valilik kararıyla yıkılarak yeniden inşa edilen Çağlayan Anadolu Lisesi’nde eğitim ve öğretim başladı. İnşaat sırasında zemini sağlamlaştırmak için kazık temel sistemi uygulanan 24 derslikli okulda öğrencilerin daha iyi eğitim almaları için akıllı tahta gibi teknolojinin bütün imkanları kullanıldı. Pazartesi günü eğitim başladığı Çağlayan Anadolu Lisesi’ni İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz, AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol ve diğer yetkililer ziyaret etti.
Ziyaretin ardından açıklama yapan AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol, okulun 2019 yılında deprem yönetmeliğine uygun olmadığının tespit edildiğini ve Antalya Valiliği’nin verdiği kararla yıkıldığını anlattı. Okulun yeniden inşası için yapılan ihale sonrasında zeminin sağlamlaştırılması için kazık temel uygulaması yapıldığını aktaran Erol, “En nihayetinde okulumuz bu eğitim ve öğretim yılında eğitime başladı. Çağlayan Anadolu Lisesi öğrencileri okullarına kavuştu” dedi.
Okulda öğrencilerin derslerini daha iyi anlamaları ve daha iyi eğitim almaları için teknolojinin bütün imkanlarının bulunduğunu kaydeden Ahmet Ali Erol, “Biz, okulumuzun bu eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi için Manavgat halkına söz vermiştik. Verdiğimiz sözü yerine getirdik. En son teknolojiyle donatılan okulumuzdan mezun olacak öğrencilerimiz, gelecekte mühendisler, doktorlar, çeşitli alanlarda uzman olarak milletimize ve devletimize yararlı işler yapacağına inancımız tamdır” diye konuştu. (DHA)

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Öğrencilerden Başkan Topaloğluna ziyaret

Öğrencilerden Başkan Topaloğlu’na ziyaret

Kuğu Gölü büyüledi

‘Kuğu Gölü’ büyüledi