Mehmet Şeylan kimdir?

Mehmet Şeylan kimdir?

Gerçek adı: Mehmet Şeylan
Doğum tarihi: 10 Aralık 1984
Doğum yeri: Iğdır
Boy: 1.74 cm
Kilo: 80 kg
Burcu: Yay
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli
Meslek:  Senarist, Yazar
İnstagram hesabı için tıklayın

Mehmet Şeylan nereli? Kaç yaşında?

Mehmet Şeylan kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Mehmet Şeylan dizileri ve filmleri? Hangi filmlerin senaristliğini yaptı? Evli mi, hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Mehmet Şeylan hayatı ve biyografisi

Mehmet Şeylan Türk dizi ve sinema senarsit ve aynı zamanda yazardır. 2013 yılında Sarı Siyah Çanakkale sinema filminin senaristliliğini yaptıktan sonra tanınmaya başladı.

Mehmet Şeylan 10 Aralık 1984 yılında Iğdır’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına Iğdır’da başladı. Liseyi tamamladıktan sonra üniversite eğitimine özel yetenek sınavı ile Erzurum Atatürk Üniversite Resim Bölümün’de eğitimine başladı. Ancak kısa bir süre sonra eğitimini yarıda bırakarak İstanbul Arel Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde okumaya başladı ve mezun oldu.

Mehmet Şeylan medya kariyerine ilk olarak TRT Haber merkezinde stajyer muhabir olarak başladı. Ardından dizi ve sinema setlerinde reji görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında “Raylar Üzerinde” belgesel filmini yazdı ve yönetti. 2012 yılında başrollerini Murat Göktepe, Aylin Kılınçarslan ve Mehmet Akif Özcan’ın rol aldığı “Migale” sinema filminin senaristliğini yaptı. Ardından 2013 yılında vizyona giren başrollerini Yusuf Güney, Burcu Binici ve Levent Akçay’ın paylaştığı Çanakkale temalı “Sarı Siyah” sinema filminin senaryosunu yazdı. 2014 yılında “Alın Yazım” dizisinin senaryo ekibinde yer aldı. 2015 yılında “Kabe Hacerül Esved” sinema filminin senaristliğini yaptı.

Mehmet Şeylan dizileri ve filmleri

Mehmet Şeylan yazdığı diziler, sinema filmleri aşağıda yer almaktadır.

  • 2015 Kabe Hacerül Esved (Senarist) Sinema Filmi
  • 2014 Alın Yazım (Senarist) TV Dizisi
  • 2013 Sarı Siyah (Senarist) Sinema Filmi
  • 2012 Migale (Senarist) Sinema Filmi
  • 2011 Yol Ayrımı (Senarist) Kısa Film
  • 2009 Raylar Üzerinde (Senarist) Belgesel Filmi

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Sənan Musazadə kimdir?

Sənan Musazadə kimdir?

Ebru Ünlü kimdir?

Ebru Ünlü kimdir?