Nisa Melis Telli

Nisa Melis Telli

Nisa Melis Telli Türk televizyonlarının başarılı çocuk dizi, reklam ve sinema oyuncusudur. 2010 yılında başladığı oyunculuk kariyerine birçok farklı yapımda rol alarak oyunculuk kariyerini büyük bir titizlik ve istikrarla sürdürdü. Başarılı ve bir o kadar da yetenekli çocuk oyuncu Nisa Melis Telli özellikle 2020 ve 2021 yılında son hali – şimdiki hali, annesi ve babası, dizileri, oynadığı filmler en sık yer alan sorgular arasında yerini aldı. Elbet zaman geçti ve henüz 4 yaşında kameraların karşısına geçen minik oyuncu Nisa Melis Telli büyüdü ve eski halinden eser kalmadı.

Nisa Melis Telli 15 Şubat 2006 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Nisa Melis Telli öğrenimine İstanbul’da başladı. Eğitimine günümüzde ortaöğretimde devam etmektedir. Annesi ve babasının desteği ile çok erken yaşlarda kariyerini inşa etmeye başladı. Dört yaşında ekranların karşısına çıkan reklamlarda boy gösteren çocuk oyuncu Nisa Melis Telli pek çok dizi ve sinema filminde oyuncu oldu. Rol aldığı dizilerde ünlü ve usta oyuncu kadroları arasında boy gösteren ve büyüyen ünlü yetenek kurumsal markaların ve ünlü ürünlerin reklam yüzü oldu. Nisa Melis Telli kariyerine reklam filmlerinde rol alarak adım attı. Reklam yüzü olarak Dimes rekla filminde rol aldı. Turkcell Europe ve Turkcell iletişim reklamlarında rol aldı. Ardından Coco Cola Ramazanın Işığı reklamında boy gösterdi.

Nisa Melis Telli oyuncu olarak ilk kez Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Deniz rolü ile adım attı. Bu dizide Soner rolüne hayat veren Metin Horozoğlu’nun sevimli kızı oldu ve mimikleri ve saf oyunculuğu ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Nisa Melis Telli beyazperde de ilk kez 2011 yılında Can isimli sinema filminde rol aldığı Merve rolü ile yaptı. 2012 yılında Canımın İçi dizisinde Damla karakterine hayat verdi.  2013 yılında Firuze dizisinde Gamze rolüne hayat verdi. 2013 yılında Günce sinema filminde filme adını veren karakter olan Günce rolüne hayat verdi.

2014 yılında Mucize adlı sinema filminde Ceren rolü ile beyazperde de bir kez daha büyük bir çıkış yakaladı. Aynı yıl Gölgedekiler dizi filminde Leyla karakterine hayat verdi. 2015 yılında Cinayet Masası İstanbul film projesinde Nejla Şenay rolüne hayat verdi. Nisa Melis Telli günümüzde 3MOTA – Ümit Çırak Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesi çatısı altında oyunculuk çalışmalarını sürdürmekte olup  eş zamanlı olarak eğitim ve öğrenimine devam etmektedir.

Nisa Melis Telli boyu 1.40 cm kilosu 35 kg ve burcu Kova. Fiziki özellikleri ile de göz dolduran güzel oyuncunun saç rengi kumral ve göz rengi ise mavidir.

Nisa Melis Telli oynadığı diziler ve filmleri

  • 2015 Cinayet Masası İstanbul (Nejla Şenay)
  • 2014 Mucize (Ceren)
  • 2014 Gölgedekiler (Leyla)
  • 2012 Canımın İçi (Damla)
  • 2014 Çiçek (Çiçek)
  • 2013 Günce (Günce)
  • 2013 Firuze
  • 2011 Can (Merve)
  • 2010 Öyle Bir Geçer Zamanki (Deniz)

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Duru Kınay

Duru Kınay

Toygu Berat Sungurtekin

Toygu Berat Sungurtekin